Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Miklós315 #163681 üzenetére

    Értem. :) OK, nem nagyon érdemes tovább elemezni a dolgot, mert világos, hogy alapvetően a műfajjal van bajod. Nincs ezzel semmi baj, sokan nem kedvelik, csak kicsit erősnek éreztem a musicalirodalom egyik legjobb és legfontosabb művét lehulladékozni. Neked nem tetszik, OK, de ezt a művet még azok jó része is elismeri, akik egyébként rühellik a műfajt, ezért kérdeztem meg tőled az indokaidat, és köszi a választ. :R

    "sosem értettem, miért kell erőltetni a dalolászást, ha nem képes az alkotó fülbemászó, jó zenét/dalt szerezni a műhöz, továbbá jó hangú, alkalmas színészt/előadót szerződtetni a műhöz"
    Na dehát pl. a szóban forgó musicalben, a Jézus Krisztus Szupersztárban az alkotó fülbemászó, jó zenét/dalt szerzett a műhöz, továbbá jó hangú, alkalmas színészt/előadót szerződtetett hozzá! :K

    1. Nekem ez rendben van, zseniális dal, nem rossz előadásban.
    2. Egyetértek, nekem sem tetszik.
    3-4. Pozitív példaként hozod fel, de ezek nem a klasszikus musical dramaturgiát tükrözik. Mindkettő egy színpadi show-t mutat, ez a színpadi műsor a film cselekményének része. Egy műsor a filmben, ahol nézők nézik a showt. Szerintem te emiatt tudod ezeket jobban elfogadni, nem pedig azért, mert magasabb a színvonal. Nem magasabb, csak nem arról van szó benne, mint pl. a Nyomorultakban, hogy enn hedövéj olyan szinten túltelt érzelemmel, hogy elkezd "dalolászni". (Egyébként szépen csinálja, még ha túl érzelgős is a rendezés.) Ez a musical valódi terepe, a 3-4 linked csak egy-egy betétdalt mutat, nem a musicaleket reprezentálja általában. Mivel az egy műsor a film történetében, így mindenki számára elfogadhatóbb benne az éneklés és a tánc.
    5. A Grease pedig egy szeretnivaló kis limonádé. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák