Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Viszlát #131318 üzenetére

    Elképzelhető, hogy van benne nosztalgia is. Illetve ezzel szorosan összefügg, hogy milyen filmeket parodizáltak akkor és miket most. Pl. a Leslie Nielsen filmekben vagy akár a Top Secretben pont azoknak a filmeknek a legendás jeleneteit, helyzeteit, szereplőit, helyszíneit állítják pellengérre, amik amúgy is kult státuszban vannak és az itt egybegyűltek fiatal(abb) korában meghatározó filmélmények voltak. Azért lássuk be, egy Terminátor, Top Gun, Rambo egészen mást jelent általában nekünk, mint a Twilight vagy Hunger Games vagy nem is tudom miket parodizálnak mostanság. Ha tudjuk, mit figuráznak ki, nyilván jobban (vagy egyáltalában) működik a poén. Talán a stílusuk is más volt a régebbi paródiáknak, bár ez csak tipp, mert a maiakat nem ismerem, de ha feltételezem, hogy az átlagos vígjátékokhoz hasonlóak, akkor vulgárisabbak is lettek. Régen ez kimerült a "de szép kis szőrös" szállóigévé vált mondatban, ma már biztos több trágársággal operálnak. Ez persze szubjektív, és én is tudok röhögni egy fingós-böfögős poénon, de azért na.
    De ez szerintem nem baj.

    Tudtok amúgy mondani az elmúlt pár évből paródiafilmeket? Lehetőleg persze olyat, ami azért érdemes megnézésre. Horrora akadva sokadik része, Hungover Games, volt valami a 300-ra építő paródia, Bazi nagy film, de ezeket sem láttam még vagy csak nem rémlik.

Új hozzászólás Aktív témák