Keresés

Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz adalbert1 #40601 üzenetére

    Könyvet olvasva sokkal inkább szerepet játszik a történetben az ember képzelete. Ott nincs rossz színészi játék, elrontott effektek.
    Stephen King könyveit pl az esetek többségében képtelenek jól megfilmesíteni. Lehet csak azért mert a rendező ill a forgatókönyvíró nem nőtt fel a feladathoz. De én inkább arra tippelnék, hogy lehetetlen filmen jól megvalósítani őket. Nagyon durva, hogy Stephen King könyveinek a kétharmada csak körítés. Nélküle is egységes egész lenne a történet csak elvesztené azt a jellegzetes hangulatot ami minden könyvét belengi. Minden mellékszereplőnek kidolgozott jelleme, életfilozófiája és története van.

    Persze van rossz könyv tonnaszám, de én általában elkerülöm őket. Ha valamelyik nem tetszik akkor annál max az 50-100-ik oldalig jutok aztán kukázom.

    Filmet rendezni egyébként szerintem nehezebb mint könyvet írni. Míg a könyvben rendelkezésedre áll mondjuk 300 oldal addig egy film csak igen ritkán hosszabb mint 2 óra. Ebbe a rövid időtartamba kell belezsúfolni az egész könyvet.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Aktív témák