Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz kolosanyi #13534 üzenetére

    *...hogy fogyatékos gyereked lesz, akkor mihez kezdesz vele?"

    Ez egy nagyon jó kérdés, főleg nekem, azok alapján amit leírtam. Nem tudom. Talán attól függ, talán nem. Nyilván ezt csak az érti, aki átélte, ezért én nem egészen látok bele, talán ezért ez a véleményem.

    De a megfelelő körülmények pénzbe kerülnek, az állam nem támogat, csak részben. Ha szegény családban lennék nem lenne szemüvegem, talán kontaktlencsém (most az van, az csak 26k/év + a folyadék, de a szemüveg 100+k is lehet néhány évre), de nem is tudnék azt enni, amit most, de azt mondanám inkább legyen kaja, mint szemüveg és igen, így szinte alkalmatlan lennék mindenre. Szemüveg legfeljebb akkor, ha már munkaképes lennék. De mint (majdnem) mindennek, ennek is lenne előnye. Nagyon közelre nagyon jól látnék, igy nagyító nélkül tudnék olyan feladatokat ellátni, amit más csak erős nagyítóval, sőt ha nem lenne nagyító csak én tudnám csinálni. Persze végzettségem nem lenne, mert nem tudnék iskolába járni.

    Mondogatnák, hogy "így is lehet teljes életet élni", de a francot lehet. Lehet boldog egy kerekesszékes, de élete legnagyobb öröme az lenne, ha tudna járni, futni, ahogy nekem is, ha jól látnék.

    Lehet beszélni egyenlőségről, de nem vagyunk egyenlőek, mert nem vagyunk egyformák. Egy egészséges ember többet ér, mint egy fogyatékos (kivételek persze vannak). Ez az igazság.

    Mint azt mondottam ez nem egy egyszerű téma, végletekig összetett és mindenki egy kicsit máshogy gondolja.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák