Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    Na, erről van szó. Ez az én játékom.
    Így kell kinézni egy ini-nek. Tökéletes. Hibátlanul személyre szabható. Remekül optimalizálva. Gyönyőrűen megy 3 monitorral egy 7870-el. Kapcsolható felesleges számolgatások gyönyör szépen, hogy erős Pista megvehesse a 300k-s VGA-t, mert "az kell hozzá". Lehet röhögni a hülyéken. Tök jó. Bár minden játék így lenne elkészítve. Le a kalappal. :R

  • kokov

    tag

    Mitől olyan a kép nappal, mintha éjjellátóval vakulnék éppen meg? Nem látok sehol függőséget. Ez bug és azért ilyen, mert van egy éjjellátó távcsöves puskám és beakadt neki miután használtam, vagy mit kell megzabálni, hogy elmúljon?

  • kokov

    tag

    válasz bitpork #4589 üzenetére

    Na, igen. Valahogy a VGA-nak semmi jelentősége. Úgy osztottam a perkeket, hogy most egy ilyen sznájper nínyát adok elő és emiatt maxra húztam a látótávolságot (különben kb. semmi értelme a távcsőnek, mert abban sem látni az ellent messziről) és ezzel a beállítással ha észrevesznek valami zsúfoltabb helyen és beindul a buli, akkor a HDD a sok karakter miatt olyan szinten lesz térden, hogy VATS nélkül is lekockázza nekem körre az egészet. Épp ma folyik át a kezemen egy 550 MB/sec SSD. Át is teszem rá este a játékot, ha azzal is ez lesz akkor az i7860@4GHz a kevés, mert 12GB 1600-as RAM-om van, az elég kell legyen, a rendszer eddig is SSD-n volt és a 7870 is vígan viszi a 3 monitort, szaladgálhatok bárhol, ha nincs balhé akkor meg sem reccen.

  • kokov

    tag

    válasz Plazmacucci #4592 üzenetére

    Ne viccelj már, ez az engine öregebb, mint a VGA, ami számolja. :DDD
    Nem kell ehhez erős VGA ha nem kapcsolsz be minden felesleges gyökérséget. Ha nekem viszi a 3840x1024-et elég lesz neki az a kártya is.
    Az viszont, hogy i7 4790 proci a hivatalos ajánlott és gránátdobálás mellett gyakoribb az akadás még relatíve kevesebb (4-5db) ellen esetén is együtt már nyugtalanítóbb.
    A halálba tudja számolni magát. Túlrészletezték egy kicsit a srácok. Szerintem nincs elég HP ahhoz, hogy indokolt legyen ennyire lebontani, hogy akkor abban az elvi körben a 28. ember aki tőlem fél km-re áll most mennyit fog rajtam sebezni még a közel állók sebzésén túl. Túlspilázták. Úgy is az van, hogy vagy van fedezék amitől leszedegetheted a közelebb lévőket, vagy szétdobálnak gránáttal azt szevasz.
    Tartok tőle, hogy ha nem kapcsolsz VATS-ra, akkor nincs az a gép, ami folyékonyan elvisz egy durvább ütközetet. A vacak HDD az egyetlen reményem arra, hogy lapcsere nélkül sokkal jobb lehet, este meglátom SSD-vel mit mutat, de tuti nem a VGA a baja, az 100%.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz Plazmacucci #4594 üzenetére

    Gond nélkül kikapcsolják ini-ben a felesleges vackokat, ami egy youtube videón nem látszik, (amúgy sem) pláne ha valami fügefalevél árnyékának a törése, meg hogy most az a levél az hullik ha gránát robban mellette vagy nem hullik meg hasonló gyökérségek, amit el tudsz képzelni. Nekem semmi baja a ködtől, rad viharban is rendben van, szóval tuti van valami ini-s vacak, ami nálad be van kapcsolva, nálam viszont nincs. Fogalmam sincs mi lehet. Én úgy szoktam, hogy kinyomok szinte mindent és egyesével bekapcsolgatok dolgokat majd minden indítás előtt (amikor eszembe jut) és ha nem látok különbséget újra kikapcsolom. Gyakran azt sem tudom mit állítok, mert arra lusta vagyok, hogy rákeressek. Ha nem veszem észre a különbséget akkor nem is kell, nálam ez így megy szubjektív alapon.

  • kokov

    tag

    válasz Plazmacucci #4597 üzenetére

    Én original használom a játékot

    Azt rosszul teszed.

    A stereo 3D miatt külön képet kell számolni a bal szemnek és a jobb szemnek így pl. ez is rengeteg grafikus erőforrás többletet igényel a csúcson, mert egy erős VGA-nak kell tudni a 3D-t is, aztán egyre több lesz a 4k monitor is stb. Ebből egyenesen következik, hogy egy mai erős kártyához képest közepesen erős is bőven elég még 3 alacsonyabb felbontású monitorhoz is. Tehát ha nem számoltatnak vele hülyeségeket, akkor tökéletes egy monitoron. Ha tökéletes, akkor viszont nem vesznek másikat. Ez a bajuk.

    Nincs olyan, hogy original használod, csak olyan van, hogy hagyod magad szívatni vagy nem hagyod. A teljes játékélmény megszerzéséhez semmi szükséged dolgokra, amiket a VGA-val kiszámoltatnak original azért, hogy el lehessen mondani, hogy a VGA-d kevés. Az „original” csak arra garancia, hogy át legyél verve. Arra garancia, hogy elhitetik veled, hogy szükséged van erősebb VGA-ra, pedig nincs. A történet attól zseniális, mert te teljesen ingyen írod már nekik a fórumba, hogy kevés a VGA-d hozzá. Nem azt írod, hogy tévedésben vagy tartva, mert a játékélményhez semmi szükséged arra, hogy minden falevélnek egyesével külön árnyéka legyen a földön és az minden fűszál színét egyesével változtassa 16 millió árnyalatban hanem azt írod, hogy GTX980-al az igazi, így aki neked ezt elhiszi és éppen venni akar VGA-t az máris többet fog költeni. Ez egy ilyen világ. Ha félsz attól, hogy baj lesz vele mentsd el azt a fájlt, amit éppen átírsz, ha bármit rátelepítesz, akkor mentsd el előtte az egész játékot másodpéldányban, de essél neki és buzeráld, ha vacak. Ne viccelj, egy kalap pénzt költöttél procira. Ne hogy már hagyd magad…

  • kokov

    tag

    válasz Plazmacucci #4602 üzenetére

    Tökéletesen megértelek. Én is sajnálom rá az időt, még ha 5 perc akkor is.
    Ezért netezem össze munkaidőben, hogy mit akarok megtenni otthon egy programmal, mert itt fizetnek azért, hogy netezzek. :DDD
    Otthon meg már tényleg csak pár perc, ha tudom előre mit, mivel, hogyan akarok. F4 mondjuk pont az olyan ini-s programok közé tartozik, ami szokott sikerülni kút főből is. Az évek meg a rutin, á frászt csak meglátok egy ilyet, hogy ssao, már nyomom is ki. Megvagyok nélküle, azt se tudom mit kell nézni. Már eljutottam oda, hogy sajnálom rá az időt még elolvasni is. Ránézek az eredményre, jó szevasz, ez gyökérség, következő...
    Amúgy ha beveszed a leszarom tablettát az is jó, csak akkor negyed pénzből is ugyanitt vagy értesz. Megszokásból nagy pénzmagot beletoltál a konfigba és így semmi eredményét nem látod miközben elveszíti az értékét szóval tényleg az ablakon szod ki a pénzed, amiből annyi azért gondolom nincs, mert akkor nem közepes VGA-t vettél volna. Gondolom azt mondogatod közben, hogy munkához azért mennyivel jobb így, de áááh, kár volt ennyit beletolni.

  • kokov

    tag

    válasz Csapoati #4607 üzenetére

    Pfff, hát akkor milyen a többi? Ezen mit kell egyáltalán nézni, vagy ezen? Komolyan nem is értem, hogy ezeket a vackokat tényleg van, aki mindet bekapcsolgatja és akkor talán egy icipicit rajzfilmesebb lesz az egész összhatás és fú akkor ez neki, fú akkor ez százezreket ér? Az én szememnek ez egy annyira nyilvánvaló átverés (mert ráadásul jó nem lesz sehogy, csak esetleg nem akad meg neki teljesen a legerősebb kártyával, de azzal is leesik a minFPS 40 alá, mert ezek arra vannak kitalálva, hogy leessen tőlük az FPS), de most komolyan ettől lesz jobb? A 3db monitorom nincs kalibrálva és ezerszer többet jelent még a közöttük lévő különbség is, hiába egyforma típus mind a 3. Egy egyszerű színhőmérséklet beállítás eltérés, vagy nem egyforma háttérvilágítás fényerő akármi és észreveszem. Azonnal. Az ilyen szoftveres vackoknál szinte bármi többet számít és akkor pont erre a szoftveres vacakra százezreket? Tudjátok mit? Akinek ez kell, az vegye, vigye, nézze. Én kinyomom, nekem nem kell.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz bitpork #4611 üzenetére

    A lényeget nem is írom. Áttettem SSD-re a játékot, nagyon megköszöni.

    A rendszer (Win7 64) egy 840 EVO-n van, a játék HyperX Fury-n, szóval teljesen átlag 120GB-os tízen ezres vackok és ég és föld. A pályavisszatöltés halál után elég gyors, szinte azonnali így gyakorlatilag semmi böjtje annak, ha meghalsz és emiatt elkezdtem gyökér módon FPS-t játszani és pazarolni a stimpack-eket.
    A HDD-ről mondjuk torrenteztem is játék közben és 10% alá is ment már a szabad hely, szóval még önmagához képest is lassú volt meg kell hagyni, de egy fast travel után ha meghaltam, az kb. elég inger volt már a kilépéshez (utálok várni) és sok ellen mellett gyakran beszaggatott.
    Csak azért nem zártam be sokszor a programot egy halál után, mert a 12GB ram miatt csak simán át tudtam váltani böngészőre, és neteztem, amíg összeszarta magát.
    Ehhez képest a játékmenet is kisimult, nekem így megteszi. Annyi maradt meg, hogy amikor szükségtelenül gyorsan oldalra rántom az egeret vagy sprintelni kezdek sok ellen jelenlétében (például egy csapat a felüljárón én meg alattuk sprintelek) akkor így max látótávval van egy két ilyen mikroakadás a futás elején, de ezt betudom annak, hogy a 3840x1024 azért a 7870-nek nem kevés, szóval ez már tényleg inkább VGA lesz. Megreccen néha, de úgy is mindig van valami lószar a háttérben, amitől megreccen igazából bármi, szóval ez nagyon fel sem tűnik.
    Jó lett.

  • kokov

    tag

    válasz Csapoati #4613 üzenetére

    Miért vennéd le? Utoljára akkor volt értelme a magas textúra részletességből elvenni egy közepes kártyán, amikor kevés volt a memória a VGA-kon, manapság meg már azokra a kártyákra is rátesznek vagy 2GB-ot, amik messze nem tudják végrehajtani időben a rengeteg textúra megjelenítéséhez kapcsolódó műveletet magasabb felbontásnál, amihez hasznos lenne a VRAM szóval telepakolják rammal ha kell ha nem. Nevezzük hasznos műveleteknek a nyilvánvalóan látható képanyag megjelenítését és úgy beszéljünk a többiről, amit valahogy hívnak és elő van adva, hogy valami sugárkövetésen alapuló művelet, ami azt nézi meg, hogy az egyes renderelt képpontok texeljei mennyire vannak takarásban a jelenet objektumai által, mint a sallangról. Az én szememnek egyszerű árnyékolás. Ilyen árnyék, olyan árnyék. Magas részletesség mellett csak jól meggereblyézik a vizet velük, a kép szebb nem lesz, csak egy picit más.
    Elképzelésem sincs, hogy neked meg a többi fannak mikor vésődött be hibásan a fejébe az, hogy a részletességnek bármi köze van ezekhez a műveletekhez, de tisztára úgy adjátok elő, mintha el kellene venni a részletességből ahhoz, hogy ezeket ki lehessen kapcsolni.
    „Gyárilag” ezeknek a bekapcsolásával veszik el a grafikus erőforrást és vele a lehetőséget, hogy a részletességet felemeld a grafikus menüben egy közepes kártyával. Teljesen egyértelmű, hogy a részletességet kell először felemelni és ha még mindig marad erőforrás tartalék akkor lehet ilyen felesleges vackokat bekapcsolni.
    Ehelyett ezeket a vackokat bekapcsolják alapértelmezetten és egy vacak minőségű alacsony részletességű képet elkezdenek árnyékolni velük, tehát a részletességet leveszik közepesre, hátha elég hülye vagy ahhoz, hogy elhidd, hogy a kártyád nem képes a maximum megjelenítésére, ahhoz jobbat, drágábbat kell vásárolnod. Leírom, hogy simán képes rá a közepes kártya is, csak ezeket a vackokat ki kell kapcsolni, erre leírod, hogy milyen jó, hogy te látsz és majd mindjárt jól leveszed a részletességet is a vackokkal együtt. Nem tudlak követni. Most igazából mit szeretnél mondani? Hazudok és csak az a szép kép, amit te látsz? Ez lenne a lényeg, mert akkor ezt mondd.

  • kokov

    tag

    válasz Gyula84 #4639 üzenetére

    „a teljesen felesleges tesszellálást”
    Csak kimondta valaki -ha nem is abban a kontextusban, amire én gondolok-, de csak kimondta.

    Ez az egész egy akkora bullshit, mint állat. Évek óra van egy alap konzol grafika, amire kitalálnak ilyen vackokat PC-n. Most éppen támad a verőfény minden irányból és ha az nincs, akkor már a minőségromlásról úgy beszél mindenki, mintha általánosan elfogadott tény lenne, hogy ettől jobb-több, hogy ha süt a nap és ilyen árnyék, meg olyan árnyék van mindenhol. Ki szavazta ezt meg?
    Aki költött százezret annak tetszik, mert önigazolást keres a saját hülyeségére, na de ettől még nem olyan nagy dobás.
    Én például pont utálom a brightness emelést kétmillióval meg a fakó, élettelen képet, erre most kitalálták, hogy mindig szemből süt a nap és nézhetem a nézhetetlent. Csodás.
    Régebben meg egyenesen gammát kellett emelni, mert minden játék tök sötét volt és nem lehetett látni semmit. Mindig van valami aktuális gyökérség, ami pár ilyen vacakban merül ki, amit az FPS lecsökkentésére van kitalálva, bocsánat tesszlálva és akkor nekem ezekkel kellene foglalkozni, egyesével követni mindet, hogy melyik vacak hogyan nem teszi tönkre a játékélményt.
    Lassan már a szúnyog adja a vért és én leszek hülyének beállítva, ha nem foglalkozom egyikkel sem, csak kinyomom mindet a fenébe.
    Már régen kinyomja minden ismerősöm, első dolgunk. Pár reménytelen kockát leszámítva senki nem pazarolja ezekre az idejét, mert nyilvánvaló átverés az összes.
    Amit Abu ír az is annyira tipikus, annyira előre látható, hogy mindenki low-ra teszi aztán a nyolcvanhetedik pályán -amit senki nem tesztelt- meg kockára fagy és mi miatt? Ja, hát kiderül, hogy a low miatt és akkor ott kikapcsolja, de előtte meg a halálba szívatta magát vele, mire rájött.
    Nem, értelmes ember ezekkel már nem szívatja magát. Az értelmesebb felének ezekből már régen elege van. Mindegyikből. Eljátszották a bizalmat. AMD is meg az NV is.

  • kokov

    tag

    válasz bitpork #4645 üzenetére

    Mit csináltál és azt hogy képzeled? Várjál de azt tudjad, hogy mi az a tesszellálás, meg számoljad, hogy hány pixeles a háromszög őrüljél meg, mert ha nem tudod hány pixeles vaze, ha nem tudod hány pixeles hogy fogod észrevenni a különbséget? Ez vót üt éve oszt mekkorát fejlődött azóta hö.

  • kokov

    tag

    válasz bitpork #4655 üzenetére

    Mit mondtál ki? Azonnal térdelj bűnbocsánatért 3 miatyánk 8 üdvözlégy végtelenített ciklusban, amíg meg nem látod a különbséget!
    Mi az, hogy tesszel rá, hát ez forradalom érezd át! Ez grafikus forradalom Te meg nem látod a nélkülözhetetlen SSAO-t a Fallout 4-ben?!
    A 4K-val a pixelméret a negyedére csökken, te meg nem számolod hány pixeles a háromszög, nem költesz 200k-t VGA-ra félévente?
    Ha ne adj Isten van bőr a képeden néha monitort is cserélni és nem egy 50”-os fullHD-t nézni 40cm-ről többet ne is lássalak!
    Végiggondoltad egyáltalán, hogy egy 4K monitor előtt hogy fogod tudni megszámolni, hogy hány pixeles a háromszög?
    Pedig annyit fejlődött 5 év alatt a a szoftveres tesszellálás, hogy a panelek ezalatt aztán semmit főleg, hogy már 8k panel is van.
    Tengernyi grafikus erőforrás marad tesszellálásra, amikor még egy 4K képet sem tudnak kiszámolni a mai közepes kártyák elég FPS-el, szóval nélkülözhetetlen az egészséges élethez a szoftveres képjavítás e támadhatatlan bástyája. SSAO-t azonnal kapcsold vissza!

  • kokov

    tag

    válasz bitpork #4666 üzenetére

    Micsináljál? Adjál neki.

    Én már ultrán tolom a részletességet Eyefinity-vel 3840x1024-en egy fostos 7870-el és meg sem reccen a játék. :DDD
    Persze nem néztem meg pontosan, hogy mit ír át az ini-ben a grafikus setup, ha ultrára teszed a textúra minőséget és tény, hogy először tettem ultrára és csak utána piszkáltam meg az ini-t. Viszont csak a kedvenceimet, az árnyékokat buzeráltam túlnyomórészt, tudod mennyire imádom őket, a felbontásuk meg aztán pláne rettenetesen fontos. Ott van például az
    iShadowMapResolution=xxxx
    sor az iniben. Próbáld ki, hogy megfelezed az értékét. Én simán megcsinálok ilyeneket és tudod mennyi különbséget látok utána? Egyszerű a stratégia. Megfelezed, ha semmi különbséget nem látsz felezd meg újra. :K
    Azon kívül, hogy megszűntek a mikro akadások az állandó recegés és teljesen kisimult a játékmenet sprintelés mellett is kb. semmi különbség. 512-nél hagytam abba az a sort.
    Távoli objektum részletesség amúgy szintén ultrán van nálam mindennek előtte, tehát simán feltolom azért, ami érdekel. Elhalványulása meg persze lowon, elég fincsi.

    Jajj a vérpistin besírtam, youtube videóból néztem párat, mert azt kerestem melyik emulátort használják, hogy a térkép monitor sarkán kint legyen folyamatosan, mert nekem csak a telefonomon megy a pip-boy térkép egyelőre, viszont a Win7 miatt nem tudom feltenni az MS mobiltelefon emulátorát, hogy a monitoron legyen a telefon képe, mert ahhoz Win8.1-kell legyen telepítve a PC-re, a hetesre nem megy már fel, hogy szarjanak sünt. A hetesre csak az az emulátor megy fel, ami még a korábbi windows mobile verziót emulálja, arra meg pip-boy nincs :DDD
    Mindegy, videó, csávókám belép a grafikus menübe és látom az összes ilyen csúszkás elhalványulást áthúzta a jobb oldalra teljesen, kész. Megoldotta, úgy van maxon éééérted, ő maxon tolja az nem számít neki, hogy néz ki, csak maxon legyen… persze GTX980 az ott van, hogy az van neki, á teljes reménytelen bagázs. Nyomja a gameplay-t, fekszel a röhögéstől, mert van egy kb. 3"-os monitora, de feltolja a FOV-ot vagy 120-ra, mert az ő VGA-ja bírja érted és annak annyin kell lenni, aztán ettől a hangyányi embert nem találja el háromszor, csak ott szenved. Ráadásul én a 70-es FOV-val többet látok 3 monitorral 3db PVA paneles 19"-os monitor, (ami egy 57"-os magas felbontású képet jelent) meg összesen kerül a németeknél 23 ezer Ft-ba a három, mert már lassan ingyen adják a 19"-os monitorokat, de neki egy 23"-os van a mai napig, mert az a 120Hz-es és neki 120Hz-es kell, mert a VGA-ja bírja a 120FPS-t is, mert abból viszont mindig vesz vagy kétszázezerért egyet, de aztán ha minden megvan Fallout 4-ezik 120-as FOV-al. És ezeknek ezrével vannak követőik. Teljes reménytelen a mai fiatalság.

  • kokov

    tag

    válasz brumi1024 #4685 üzenetére

    Ha egy FPS multiplayerhez vásárol be, akkor ne készítsen F4-ről videót és ne ossza már az észt arról, hogy hogyan kell beállítani az ini-t, mert buta. Ez az ember egy növény.
    Nem azért állítja a FOV-ot, hogy jobb legyen, hát játszani sem tud így vele könyörgöm. Saját magával tol ki. Azért állítja, mert lelki trauma érte, amikor az ég tudja mit történt vele, de a mai napig ezzel kompenzál.
    Ez csak arról szól, hogy neki több, mint neked és ezt videón mutogatja, hogy neki nagyobb az e-pénisze és nem is sejti, hogy mindenki csak kiröhögi és csak égeti ezzel magát.
    A nyomorultnak meggyőződése, hogy ő most ettől végre valaki lett, mert neki 120 a FOV-ja és videót készített arról, hogy neki fullon van minden. Ez nem az eltérő igényeiről szól, nem lehet az az igénye, hogy játszani se tudjon miután százezreket költött.
    A 120Hz-es monitort nem az F4-hez vette gondolom, szóval az tökmindegy neki hány FPS-el megy, ha nem akad. Nyilván multizik valamivel és ahhoz kell, vagy csak simán benyalta a 3D cumit és picurka képtől várt térhatást.

  • kokov

    tag

    válasz Z10N #4651 üzenetére

    Hi, most olvastam a hsz-ed, mert 50-es bontásban az első lett. Szintén 7870-em van és az ablakban futtatást utálja, pontosabban ha mindig felül szeretne lenni az ablak. Ha mindenképpen keret nélküli ablakban szeretnéd futtatni, akkor ez a sor legyen nulla az ini-ben:
    bTopMostWindow=0
    A kilépés nem random, akkor van, amikor valami pop-up üzenetet akar dobni ami szintén topmostwindow, persze ez így nem egészen igaz, de ezt az "ütközést" tudod orvosolni könnyedén. Az is jó, ha nem az ini-ben írod át, hanem a options-ban veszed ki a pipát a Windowed Mode elöl.

Új hozzászólás Aktív témák