Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz -szabi- #64275 üzenetére

    Hofbräu, ha nem hazai, hanem tényleg müncheni, akkor jöhet. Ég és föld.
    Pécsi szlalom nekem bejött, ott is volt valami akármi, ami nem a sima szlalom.
    Soproni 1895 az a sör, amit meg tudok inni melegen is. Nekem az eléggé bejött. De csak az 1895, a többi átlag.
    Gösser szerintem jó, de nem éri meg azt a pénzet, amiért felénk adják.
    Kozel az kellemes, végre utolérhető barnában is.
    Dreher goldra nem emlékszem.
    Kárleszberger meg a Oneborg Tuborg nem hagyott nagy nyomot, pedig haver most ott melózik.
    Borsodi mester előkóstoló voltam, de nem hagyott mély nyomot. Nem rossz, de akkor már inkább a sima hínáros.
    Beck's nekem olyan, mint a Gösser, hogy nem a kedvencem ennyiért.
    Heineken átlagszar, mindenhol ugyanolyan. Ez előny meg hátrány egyben.

    Dubwejzer az finom, most vettem szőkét is meg barnát is, kellemes. Főzésre is alkalmas nívó.
    Pilzner az alap...

    Emellé nézegess Krusovicét -már ebből is van idehaza barna, meg Staropramen-t, abból is az Unfilteredet - ez búza, de kva jó jéghidegen, meg a Gránát nevűt, az meg vöröses. A másik kettő (a sima meg a barna) asszem idehaza fő, az nem annyira jó. Búza vonalon Edelweiss még iható. Német Löwenbroj se rossz, a hazai szerintem csapnivaló. Német vonalon finom még a Paulaner, azt szerintem nem itt főzik, azért jó. Vigyáznak rá. Van belőle búza is, meg néha valami rozsos talán? Meg persze ősszel a fesztiválsör, ami megint csak jó. Erdinger is kellemes, az is búza. Aldiban szokott lenni valami zöld akármi, azt Märzenbier-nek csúfolják, de egész évben szokott lenni - pedig max áprilisra el kéne fogyni, mert idénysör.
    Cseh vonalon nagyon sokat lehet idehaza igazán kis utánajárással beszerezni, ilyen a Bernard, Dudák, Primátor - ez utóbbi mindegyikét kóstoltam, merem ajánlani, legalábis azokat, amik egy séma mentén készült címkével vannak palackozva- rendesen behűtve. Holbát kóstoltam, idehaza is kapni, csak nem tudom, merre, ebből van majdnem bzuisör, mentás-vörösáfonyás, kóstold meg dögmelegben jéghidegen, kitűnő, nem vág fejbe a dulván 2% alkoholtartalom, de nagyon jólesik. Inkább üdítő, mint sör.
    Belgákat nem emlegetem, az ár-érték arányban nem túl OK, de általában rendben vannak.
    Britekből megint van pár, ami jó, de az inkább az ír vonal... abból a 3 klasszikus kábé mindenhol van, ami talán extrább az a Guinness Extra Stout, ami kisüveges (0.33as) és papírcimkés, ez nincs mindenhol, de az Oktogonon a szeszboltan akad.

    Rocky Cellulárt nem tudom, lehet e még kapni, az nem volt ínyemre, de ha nincs más... :)

    Asszem a fentiek egyike sem tartalmaz a 3 alap összetevőn (víz, komló, maláta) kívül mást.

    És ja, egy nagyobb bevásárlóhelyen - felénk a határ úti interspar ilyen - rengeteg csoda szokott lenni. Meg a Bikás Parknél a CBA prímában. Ott dícséret illeti a sörfelelőst!

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák