Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kontár2

    csendes tag

    Üdvözlet a T.Fórumozóknak! Elkezdtem végigolvasni a hozzászólásokat az elejétől,de ez nekem sajn. időigényes /kamionos vagyok/,ritkán tehetem. 2009.Karácsonyáig jutottam,odáig nem találtam választ a kérdésemre,ami a következő: Epson DX 4400 as masinához fellelhető-e lehetőleg ingyenes szervizprogi /SSC ill. vmi hasonló/? Több éves hibátlan a gép,sk. töltött és nullázott patronokkal.De szeretnék belenézni a számlálókba,szükség esetén nullázni. Segítsetek,merre található ilyen? Köszönöm!

  • kontár2

    csendes tag

    Sziasztok!
    Találkozott már valaki olyan hibával,hogy a tinta átfolyik a nyomtató fejen,alul kicsöpög az egész addig míg van benne? A készülék Epson 950 Photo,régóta töltöm a patronokat benne.
    Esetleg tinta minőség-sűrűség okozhatja-e? Mert most fogyott el az Ezprint refill ink,és csak epson universallal tudom tölteni.Nagyon sajnálnám ha eldobós volna,mert még az sk.ut töltéssel is nagyon szép képekett nyomtatott eddig! Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • kontár2

    csendes tag

    válasz Nagya21 #4548 üzenetére

    Köszi-köszi a választ,még kicsit kísérletezek vele,mert egyszerűen nem értem a fejemmel,mi történhetett!
    Azt hiszem rendelek hozzá 1sor u.gy.patront,hátha beválik.A többi nyomiba jó az olcsó tinta is,úgyis nagy része a fejtisztításokkal fogy el a ritka használat miatt.
    Hali.

  • kontár2

    csendes tag

    válasz warren #4562 üzenetére

    Szia!
    Szerintem nem kell lemondani az Epsonról,főleg ha már megvan!
    Nem percek alatt szárad be.Nekem van egy DX 4400,kb 5 éves most van benne a 3.garn UGY.patron,azt hiszem ez 1x volt töltve.Akárhogy számolom ez 5,max 6 tinta töltet,tehát nem sokat volt használva.Sokszor hetekig,szerintem volt hogy hónapokig nem használtuk,és mégsem száradt be súlyosan soha! Most kb 3 hét után tökéletes az ellenőrző nyomat.Mondanom sem kell,hogy az eredeti patron után csak UGY.,most pedig sk töltés olcsó tintából!
    Heti 1 ellenőrző nyomat biztosan megóvja a száradástól,és alig használ tintát.
    Nekem a Canon 1x száradt be és nem segített sem az ultrahangos vagy milyen gőzöléses hókuszpókusz,sem a házi áztatás= Kuka,ill.karton doboz,garázs.
    Tehát nem annyira tragikus a helyzet,és az Epson jó eséllyel tisztítható házilag,mert JÓ NYOMTATÓ!
    Ha teheted olvasd végig a fórumot az elejétől,szerintem megnyugtat.
    Hali.

  • kontár2

    csendes tag

    válasz chris0707 #4601 üzenetére

    Szia!
    Én MEGKÖSZÖNÖM a fáradtságodat hogy próbáltad mások segítségére,közkinccsé tenni a tapasztalatodat.
    A régi bejegyzések szerint erről is szól ez a fórum,miként lehet méregdrága szerviz nélkül orvosolni az Epson hibákat,ill. elkerülni a felesleges nyomtató kidobást.Gondolom vagyunk még,akik ezután is szeretnénk kihozni
    a max.hatékonyságot készülékeinkből,és nem a Japó multi zsebét tölteni észnélkül! Aki egyébként MINDENÉT
    Kínában és a Fülöp szigeteken gyártatja (bagóért,stb.).
    Használja,javítsa,töltse mindenki a saját belátása szerint Epsonját jókedvvel,én ezután is kíváncsi leszek az egyszerű,olcsó megoldásokra!

  • kontár2

    csendes tag

    válasz QwErTy42 #4613 üzenetére

    Nézd már meg mi van írva a nyomtatód hátuljára,90% hogy China! Amit hirtelen látok én: C70=China, DX4400=China, SX125=Philippines, DX400=Indonesia.
    Ez ugye mind Japán sziget? És aki a készüléket itt gyártatja,majd az fog patront
    gyártani otthon...? Ezt csak a gyerekek hiszik el,vagy akiknek érdekük van a gyári szerviz
    technológiában.Ezek a kütyük tökéletesen használják az olcsó tintát,úgy tudom nem csak nálam.
    Sőt még a 950 Photo is,pedig az a cimke szerint Japánban készült,lehetséges is mert jóval nehezebb mint a kínai multifukciósok... Továbbra is szívesen okulok minden HASZNOS tapasztalatból,(a "csak gyári patron...,
    dobd el vegyél újat...,UT patron tönkreteszi...",kezdetű nóta szerintem nem az)!
    Üdv.,és kellemes napot mindenkinek!

  • kontár2

    csendes tag

    Persze a tények,azok tények! Nem sejthettem hogy az Epson stratégiai munkatársai itt fórumoznak! Így már elhiszem hogy a kedves Japók otthon sőt Svájcban és Svédországban gyártják a lehető leginkább szennyező összetevőt:a festéket.Ezt nem vitatom többet.Azt sem találgatom mitől átlagon aluliak az Indiában gyártott Bosch preciziós alkatrészek.

    Viszont több mint 20év kamion vezetés után reggelig tudnék írni egyéb világmárkákról melyeknek személyesen láttam a gyártási körülményeit kelet Európában,a közel keleten,a balkánon vagy épp Magyarországon.Hogy mennyi Michelin abroncsot szállítottam ROMÁNIÁBÓL,mennyi Bentley és más jónevű alkatrészt gyártanak a DACIA gyárban,mennyi nyugati tipushoz gyártják BUKARESTBEN a turbófeltöltőt ami ugye nem igényel prciziós megmunkálást a maga több tízezres fordulatával!.Ezeket és még sok más árut
    személyesen szállítottam,tehát tények.Az élelmiszer és vegyipari termékekről szintén vannak emlékek,de épp eléggé eltértem az Epson nyomiktól,amelyek ugye a világpiacon egyedül állóan nem profit orientáltan vannak gyártva az elmaradott régiókban.

    Én szeretem a jó kis régi Epsonjaimat,nekem tökéletesen megfelelnek és ezeket még idáig nem tette tönkre a tintapancsolás,resettelés,ablakmosós tisztítás stb. Valamint én sem a kontárságommal.

    Írjon aki már látott eredeti festéket is beszáradva,esetleg menthetetlen készülékben,biztos volt ilyen is!

    Egyet értünk abban hogy mindenki a saját belátása szerint használja a felszerelését,ezt írtam már az előzőekben,így mindenki lelkiismerete nyugodt lehet.Az is aki odaszánja a nagyobb összeget a kellékvásárlásra és az is aki az addigi megtakarításokból esetleg másik készüléket kénytelen vásárolni.

  • kontár2

    csendes tag

    Ja és tökéletesen igaza van a fórumtársnak: az általam életben és nagy becsben tartott készülékek bizony már korosak,a róluk zengett tapasztalataim könnyen lehet hogy a modern tipusokra cseppet sem érvényesek! Annál is inkább
    mert a gyártók állandó törekvése az egyszerű hackelések kizárása.Így elismerem hogy a régi bejegyzések segítségével csak idősebb készülékeket használtam,gondoztam!
    Ha vannak merész emberek akik a fiatalabb gépeken is mernek beavatkozni,azoknak továbbra is szívesen olvasom az írását,és meg is köszönöm nekik!

    Jó éjt mindenkinek!

  • kontár2

    csendes tag

    válasz epzon #4622 üzenetére

    Én viszont azt nem tudom honnan veszed hogy én fel vagyok háborodva? Te és Qwenti kollegád rohantatok nekem amikor megköszöntem a Chis0707 fáradságát,amiért kérés nélkül föltette azokat a dokumentumokat.
    Ugyanis az én tavaly augusztusi hasonló kérésemre még idáig senki nem írt semmit,pedig tisztelettudóan tettem fel azt ! Erre persze rögtön volt reakció!
    Visszaolvasva a fórumot nem én vagyok az első,akibe beleálltatok csak azért mert nem hajbókolok a földig a nagy híres EREDETI anyagok és szolgáltatások előtt.
    Az epson magyarországi szervizéről már az első epsonom (null perces,frissen kicsomagolt,magyar garis!) legelső oldalának a kinyomtatása előtt meglehetett a véleményem! Nem részletezném,de nem pozitív.Azóta tudom hogy a fene nagy eredetiség csakis a gyanútlan felhasználó lehúzását szolgálja.
    Továbbra is azokkal tartok akik megpróbálják nem tömni a gyártó és a többi slepp zsebét,a komolytalanul magas kellék és szerviz árakkal.Mert ugye nem csak a gyártó profitál ám szépen az ilyen pótolhatatlan termékekből!

  • kontár2

    csendes tag

    válasz QwErTy42 #4631 üzenetére

    Cseppet sem zörget a cinizmusod,a válaszod 2. része mindent elárul...
    Nagyságrendi különbségek vannak pl. a patron árakban,mert ha japónak 100x többe(???) is kerül az előállítás az általad 50fillérre taksált kínai patronhoz képest az még akkor is csak 50 forint! Kérdem én:a szállítás,vám,áfa,közterhek teszik ismét 100 szorosára az árat amire a polcra kerül? Na ezért próbálkozok én,csakis önös érdekekből kicsavarni a gumicsizmám levét a fekete patronba,a vereshagymáét a pirosba,stb. Ha már ennyire parasztnak néztél...

  • kontár2

    csendes tag

    válasz a2d2 #4632 üzenetére

    Igen,ezt is szerettem volna beleírni az elózőbe,csak lemaradt: az átlag ember mindjárt nem a mértéktelen kapzsiságot sejtené,és levenné a polcról az eredeti patront,ha a gyártó mondjuk megelégedne a 100-200% os haszonnal.

  • kontár2

    csendes tag

    válasz Nagya21 #4636 üzenetére

    Szia!
    Most gondolkozzunk egy lépéssel előre!
    Bizonyos használat után az eddigiekhez relatív drága nyomtató fog leállni a tervezett elavulás miatt,tartályában a relatív olcsó festékkel.Amit semmi más nyomtatóba nem lehet majd áttenni,elhasználni,legfeljebb szipákolással.Arra külön vigyázni fognak,mert ugye a megszokott profittól rendkívül kellemetlen elesni!
    A drágábban beszerzett nyomtatókat nem fogják az emberek olyan könnyedén kidobni,ezzel a szervíz is nyugodtan kaszálhat pl. a számlálók nullázásával.
    Továbbra is jól ki van ez találva,hiszen okos emberek rengeteg pénzt ölnek a fejlesztésbe és a marketingbe,ami busásan megtérül a felhasználók zsebéből.
    Én továbbra sem hullajtok könnyeket értük...

    [ Szerkesztve ]

  • kontár2

    csendes tag

    válasz epzon #4640 üzenetére

    Őszintén mondom:tisztelem az elhivatottságotokat ebben a témában!
    Azt is látom hogy pályán vagytok a nyomtatók terén,míg én csak laikusan vauvauzok bele!
    De könyörgöm miért kell elferdíteni a tényeket amiket olyan sokan tapasztaltak már? Miért 5000 a szivacs csere?Senki el nem vitte még a nyomit szivacsot cseréltetni amíg a nyomtató le nem tiltott a különböző belső számlálók miatt(na nekem ez a tervezett elavulás),és akkor mennyi is az az ötezer a végére? Pontosan annyi,hogy idáig szinte mindenki inkább új készüléket vásárolt 15-20000 ért,mert így jött ki jobban.A régit meg a diagnózis után meghirdette: "jó volt csak beszáradt a PATRON...,adósság fejében került hozzám ezért nem tom milyen de biztos jó..."
    Ha 5000 lenne a karbantartási költség 2-3 évente,minek kellene az SSCLG,és főleg a hasonló fizetős társai? Miért lenne tele tintaszámláló nullázásos kérdésekkel az egész világháló? Tudom a hozzám hasonlók sóhersága miatt... De nem,hidd el amikor ez így lesz én minden nyomtatómra rá fogom szánni amikor szükséges! És szerintem velem együtt még sokan.

  • kontár2

    csendes tag

    válasz atala #4643 üzenetére

    Pontosan ez a dupla csavar,amellyel próbálja az egész hálózat profitját biztosítani: a teljesen jó nyomit állítja le,amit a szervíz könnyedén visszaállít heroináron! Már ha a gazdinak van rá igénye és nem választ más megoldást.

  • kontár2

    csendes tag

    válasz atala #4648 üzenetére

    A "Miért 5000 a szivacs csere?" kérdést úgy kívántam feltenni: miért mondja hogy 5000? Amikor tudvalevő hogy
    többszöröse amire véget ér a procedúra!
    Úgy tűnik nem nagyon érti senki a mondanivalómat.

    A gk.olajcsere különösen jó példa,ha már felhozódott!
    Amikor igenrégen a BMW belerakta az óracsoportba a szervíz intervallum visszajelzőt,az egész világot elvakították: "amikor letilt megáll akárhol is lesz,kereszteződésben,sinen,bárhol.csak a szervíz tudja nullázni,kompjuter,jujujj,stb" Nézte is a bátrabb paraszt a motortérben a félzsemje nagyságú stekkert,félve letekerte a tetejét,aztán gyorsan vissza mert meglátott vagy 30 lyukat jujujj komputer kell,lezárta a géptetőt, és ha kigyulladt a megfelelő led nyelt 1et,elvitte a BMW hez ahol min 10x áron töltötték az olajat,stb.De a gazda a közelébe se mehetett! Aztán ahogy telt az idő minden élelmesebb sarki maxek Pityu elektromos lenullázta mondjuk ötezerér,de a gazda ezt sem láthatta,majd lecserélte magának az olajat boldogan:tyű az annyát milyen ügyes a pityu,ennek nem kell kompjúúter! Most meg már ebből nem él meg senki,mert odamégy 1 darab dróttal(!) oszt 3másodperc alatt kikomputerezed magadnak,majd lecseréled az olajat boldogan,mert tudod hogy a megfelelő olaj és szürő mind BIZTOSAN bennevan!

    Nem szajkózom a profitot,de mi ez ha nem a monopolhelyzet gusztustalan kihasználása,egész addig amíg elvakítható a paraszt?! Nem csak a nyomtatóiparra érvényes,de ettől kezd el mindenki furfangoskodni.
    Erről szól a világ már jó ideje,aki ezt nem ismeri el az vagy burában,vagy ebből él.

    [ Szerkesztve ]

  • kontár2

    csendes tag

    válasz epzon #4650 üzenetére

    Igen én is örülök,de sajnos kezd holtpontra jutni mindenki állítja a magáét,engem is beleértve olyan mintha lóval próbálnánk kártyázni.
    Én készségesen elhiszem egy vállalkozás fenntartásának és fejlesztésének költségességét,és úgy tűnik Ti is azt hogy a sufnituning által töredékért lehet nyomtatót üzemeltetni.Valameddig.
    Mindenkinek mindenre van pro és kontra,nekem még pl. a szivaccsal sem volt gondom.Pedig sok tintát elpancsoltam már.Legutóbb a fórumba is írtam,hogy a 950es fején annyi tinta folyik át amennyit beletöltök.Minden túlzás nélkül ez 100ml körül volt.Ez mind belement a gépbe néhány nap alatt,és esküszöm egy pacni se folyt ki belőle.Nem szedtem szét,nem is fogom amíg nem koszolja a papírt.
    A tinta 99,9% ban oldószer,ami elpárolog,megszárad.Ha most belemásznék valamelyik másik nyomiba ami nem folyt még tele sosem,biztos attól is megijednék nemhogy ettől.Ezért nyugtatta meg a kollegát a szivacs csere,ezért javasolja aki már látott csúnyákat!Aki meg nem látott,az nyugodtan nyomtat áldott tudatlansággal lehet egy életen át.
    Elismerem miden szerkezetnek a gyári karbantartási utasítás biztosítja a maximális élettartamot.De sajnos a mai gazdasági helyzetben elcsúsztak az árak fölfelé,a felhasználók fizetőképessége pedig lefelé.
    És az elvárások,ahogyan írtátok: ingyé vagy attól olcsóbban.Ez a két véglet,ha nem lettek volna az árak az égben akkor senki nem kókizna, De ha mindenki szervízbe hordaná a kedvencét lehet azok is reálisabb áron tudnának dolgozni.De ha a sógor nem ütött volna vissza nem lett volna verekedés,tyúk nélkül tojás oda-vissza
    ,stb.!
    Ez már csak így van,ahogy már írtam többször: mindenki a saját belátása szerint,de mindenképpen jókedvvel,és nagyon jó egészséggel! Mindörökké.

Új hozzászólás Aktív témák