Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icecube23

    tag

    Sziasztok

    Most is egy olyan gépem van, ami HTPC féle használatra készült alkatrészekből dobtam össze. Elsődleges szempontok voltak a viszonylag olcsó, halk és alacsony fogyasztás mellet hogy a hd filmeket szaggatás mentesen és szépen lejátsza. Mivel ez netezésre és egyéb dolgokra is használom, így windows 7 mellet nem használok XBMC-t vagy kodit. Nem is akarok, de az alkatrészek összeválogatása HTPC, de a ház és használat inkább mezei számítógéphez hasonlít nálam. Szóval összeakarok megint rakni egy faja gépet, felkészülvén a 4K-ra és további bővítésekre. AMD konfigaim voltak, de nem vagyok elfogult, szóval INTEL is lehetséges, ha meggyőzőek az érvek mellette.
    Eddig van, amit a mostani gépemből kivennék: 120gb ssd kingston v300, seagate 2 tb, seagate 1 tb sata III. vinyók
    A mostani konfigom egy AMD 785g chipsetes gigabyte lap(hd4200 integrált videokártya), x2 245 procival.
    Nagyon szerettem, de más eljárt felette az idő vasfoga.
    Nem tudom hogy AMD vagy INTEL lenne a jó megoldás, hogy hd filmeket, bluray filmeket, későbbiekben 4k filmet tudja nézni. Játszani nem akarok, arra ott az xbox one, de azért gyors, stabil és bővíthető rendszert akarok, főként HTPC féle kialakítással....
    Amiket nézegettem az most egy Intel konfiguráció(jóformán csak alaplap+procikat néztem)
    Gigabyte h170-hd3 amibe egy i3-6100t processzor menne, ami 35w fogyasztással csábító. Viszont az a kérdés hogy van-e szükségem egy ennyire erős kombóra, vagy elég az 1150-es foglalattal asus h97 plus alaplap(ami elég durvának tűnik). Viszont a h170es konfigban erősebb az integrált grafikus cucc. És magasabb mhz-val rendelkező memóriákat is fogad az alaplap.
    Illetve hasonló erősségű amd konfigot ajánlanátok, olcsóbban, kevesebb fogyasztással?(alaplap+proci, memória tipp).
    Ha zavaros volt, bocsánat nem vagyok most tisztában annyira ezekkel a dolgokkal, 5 éve voltam toljára képben a témával kapcsolatban. Segítségeteket kérném, tippjeiteket előre is megköszönöm.
    :B

  • icecube23

    tag

    válasz PuMbA #42034 üzenetére

    Válaszodra utána néztem ennek, igazad van...úgy néz ki marad akkor a natív 4k támogatás hdmi 1.4-el.
    Ezt az alaplapot néztem ki, asus és gigabyte között vaciláltam, de inkább a gigabyte felé húz a szívem.
    Gigabyte z170-d3h(esetleg más z170 lap a gaming szérián kívül?)
    i-3 6100t(a 35 wattos fogyasztás miatt szerintem jó választás)
    Kingston 8GB DDR4 2133MHz HyperX Fruy Black HX421C14FBK2/8 memória....nem tudom hogy ez jó lesz-e a laphoz...a lap memory support listájában megtaláltam ezt a memóriát, de a vége 4/16 nem 2/8. Ez azt jelenti hogy csak 4*4 gb memóriával működik jól vagy ennek nincs jelentősége?

    Ha ezeket megvettem, utána tervezek hozzá egy tápot. Mit ajánlanátok? Márka, watt, illetve a szempont még hogy jó halk legyen. Az alaplap+memória+processzor kombó eddig 87.000. Úgy kéne hogy kb 100.000 forintba beleférjen a táp+rendszer ventilátor+esetlegesen a processzor hűtő. HTPC-be milyen hűtést ajánlotok ami halk és nem túl drága. Ha 100.000ből kijön akkor még belefér egy jó kis ház. Silverstone házakat és felépítésben hasonlóakat néztem, de nem tudom hogy ennek a konfgignak megfelelő lenne egy kicsi ház. Bővíteni nem akarom, de van elfekvőben 2 db 3.5 sata vinyó+1 db kingston v300 ssd. Ezek beleférnének egy SilverStone Milo SST-ML06 típusú házba, vagy inkább nézzek olcsóbban egy kisebb kialakítású házat ami nem HTPC ház, hanem egy sima mezei pc-hez való.

  • icecube23

    tag

    válasz sb #42053 üzenetére

    huuu..köszi az infókat, nem várok teljesen új cuccra, sőt nem is akarok teljesen újból építkezni. Ahogy az általad leírtakat elolvastam, utánajártam, rájöttem tényleg nem kell nekem ekkora teljesítményű konfiguráció.
    B150 mellet tettem le a voksomat, a gigabyte b150m-hd3 ami már ddr4 képes és árához képet(23k) elég szépen felszerelt lapnak tűnik(persze igényeimhez képest). A g4500 is jónak tűnik, i3-as helyett, de nem találtam 4500t sehol, így a fogyasztás 54, míg az i3 6100t esetében 35w. Nem tudom a gyakorlatban hogy ez a majdnem dupla watt ténylegesen jelentkezik-e. Úgy döntöttem hogy most ha beruházok egy ideig nem akarok fejleszteni, ezért a teljesítmény miatt is most rászánom azt a +10 ezret az i3-as procira.
    A memória a mostani gépemben 4 gb ami kb 4éve van meg. Mivel új konfig, gondoltam nem spórolok a memórián sem, megduplázom, tehát 2x4 gb Kingston hyperx fury lenne az. Néztem a lap memory supportját, ezeket szerintem kezelné is dual channelbe(javíts ki ha ez a memória nem jó, mást ajánlanál..de a 8 gb maradjon). A házhoz, a táphoz és ház hűtéshez(esetleg artcic f8 tc, pro vonal? sok htpc fórumon láttam hogy ezt használják) szeretnék még tanácsot kérni. Van 1db ssd v300 kingstonom meg 2db sata 3as seagate hdd amit majd beakarok építeni. Nem tudom milyen ház+táp+hűtés lenne fajin, silverstone márkát néztem de 30k alatt nem sokat találtam. Esetleg valami alternatíva ezekhez az alkatrészekhez, nem is baj ha konkrétan nem HTPC ház, de valami szép, kisebb dizájnos ház nem ártana 30k alatt.
    Ja és persze hogy elég halk legyen az elsődleges szempont lenne.
    Az alaplap+proci+memória eddig 73.500, így kb maradna még 30k a további ház+táp+hűtésre. De ha +10 ezer hiányozna a szép, dizájnos HTPC kialakításra, az még belefér. Ha nem létezik hogy ennyiből összerakjam, akkor maradna egy szebb, kisebb ház, de nem silverstone márkában. Köszönöm előre az ajánlásokat, és bocs a regényért.
    :Y

    [ Szerkesztve ]

  • icecube23

    tag

    válasz atika88 #42144 üzenetére

    nekem is kb ilyen terveim, igényeim vannak most...eddig már nagyjából megvolt az itteni tagok segítségével, tanácsaival az alap(i3 6100t a fogyasztás miatt, b150 lap alá, 2*4 gb hyperx fury ddr4)..erre ma bemegyek egy számítógépes boltba, és teljesen mást mond a csávó...azt mondja jobb, erősebb az amd konfig, amit ebből a pénzből simán összeüthetek...lehet fogyasztásban több lesz az amd konfig, de az i3-6100-hoz ő azt mondta simán hozzá kell csapni egy videokártyát, mert integrált 530-as sokkal gyengébb még a full hd-ra is, mint az amd r7-es
    Viszont ha i3 6100t mellé bedobok még egy vidikártyát, fogyasztásban már majdnem ott vagyok, mint az amd konfig. Videókártyát meg semmiféleképp nem akarok vásárolni, mindig olyan gépeim voltak, amiben nem volt, csökkentve a fogyasztást, hangot, és növelve a pénztárcám vastagságát :K
    Na meg az igényeim miatt nem is kellett soha külön, mert netezős, filmezős, htpc alapú gépeim voltak.
    Most akkor megint összezavarodtam, elbizonytalanodtam...eddig mindig amd konfigjaim, voltak, de most intelt akartam...

  • icecube23

    tag

    válasz btomi9 #42179 üzenetére

    Valami hasonlót tervezem én is, csak kicsit gyengébb-olcsóbb processzorral...i3 6100t. Az alaplapot még nem tudom, a h170, b150 chipset között vacilálok. Neked a gigabyte nyerte el tetszésed? Nekem is gigabyte lapjaim voltak, de most Asus néztem ki. Te miért választottad a gygabyte-ot. Tud vmi extrát vagy szimpatikusabb keked a giga lap?
    Én is videókártya nélkül tervezem, te milyen házat vettél ehhez a konfighoz?
    Audio megoldás is érdekelne, hátha ötletet adsz....

  • icecube23

    tag

    Sziasztok

    Pár hónappal ezelőtt akartam összerakni egy HTPC jellegű számítógépet, ami HD filmek, youtube, letöltésre használnám.
    Intel konfig lenne i3 6100(vagy 6300, bár nem látom értelmét +10k-ért) procival 2*4 gb rammal, Win 10 rendszerrel.
    Videókártya nem lenne benne(egyenlőre, de játszani nem akarok arra ott az xboxone)
    Alaplappal voltam akkor i bajban, sokan egy b150 vagy h170 chipsetes lapot ajánlottak(mindenféleképpen gigabyteot vennék, bejönnek azok a lapok, de még esetleg asus jöhet szóba)

    SOkan válaszoltak, kb anniy hogy megerősítettek ebben hogy nem lenne ez az elképzelés rossz...DE

    Valaki azt mondta hogy ha 4K-ra is fel akarnék készülni, várjak mert majd az év második fele tájékán jönnek ki olyan alaplapok.
    Az lenne a kérdésem, hogy ezek a lapok kijöttek már, vagy még nem.
    Illetve minnél korszerűbb konfigot raknék össze, ha nem jöttek ki ezek az új alaplapok, gondoltam inkább z170 belépőszintű alaplapra váltanám a h110-h170-b150-es elképzelést. Az esetleges jővőbeli bővítések miatt, illetve nem sokkal drágábbak ezek a lapok. Az összes konfigomnál úgy gondolkoztam hogy az alaplap legyen a legjobb, legminőségibb, a középkategórián belül persze, nem kell nekem gamer alaplap.

  • icecube23

    tag

    válasz PuMbA #43898 üzenetére

    Gondolok itt a ramok fogadására, az m2 foglalatra, az usb type-cre...tudom még nem annyira aktuális, de már a modernebb lapokat így gyártják...
    nem tudom hogy egy h110-es mennyire felszerelt, de azért a z170 chipset csak egy újabb dolog.
    A lényeg hogy a z170re azért gondoltam, hogy esetleg a procit, ramokat, ssd, hdd-ket jobban meghajtja, ezáltal gyorsabb működést produkálva...
    De lehet rossz az elgondolásom. Én úgy érzem egy z170 belépőszintű lap 10k-val drágábban megéri egy ütősebb htpc jellegű gépbe. De nem vagyok guru, csak logika alapján próbáltam gondolkodni.....persze nem mindig a legújabb a legjobb, de itt azt érzem megérné az a +10k.

  • icecube23

    tag

    válasz PuMbA #43900 üzenetére

    király
    akkor mindent olyan érvet kizártunk ami számomra eddig a z170 felé billentette a mérleg nyelvét.
    Egy mindent eldöntő kérdésem lenne akkor: Milyen chipsetes alaplap az i3 alá, milyen márka, melyik model pontosan?
    Köszi PuMbA

  • icecube23

    tag

    válasz PuMbA #43903 üzenetére

    végülis megrendeltem a konfigot....

    gigabyte lap h170 d3hp, i3-6100, hyper fury black 2133 kingston ram (2*4gb), corsair cx 430w,
    ssd 120gb kingston(ez már volt elfekvőben otthon)

    a 4k dolgot végiggondoltam...ahhoz kell display is majd, ami még nincs...az megint vagy 200k
    szerintem ezt jegelem, úgy gondolom amit összeválogattam nem lesz olyan rossz, és 100k alatt megúszom
    a mostani gépem full hd videóknál szaggat, gyenge a hang, több feladat elvégzésénél már nagyon könyörgött a cpu..... :Y
    köszi a segítséget

  • icecube23

    tag

    Sziasztok
    Tavaly összeraktam egy htpc alapot...h170 alaplap, i3-6100, 8gb ram, nincs videokártya...most veszem meg a 4k tvét és rákötném a htpc-ét.
    Ha 4k 60hz anyagot akarnék lejátszani, nem lesz elég gondolom mivel 1.4 az alaplap hdmi kimenete...szerintetek vegyek egy videokártyát(milyet?), vagy inkább vegyek egy médiaboxot(himedia q10pro), vagy elég lenne a tv usb lejátszója ezekhez(lg 664v)?
    A célom hogy a 4k tartalmak akasásmentesen, élvezhetöen fussanak.
    Ja, és a hdr működik a médiaboxos lejátszáson..videokártyával h megy ez?
    Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem, kicsit leragadtam még a fullhdnál....☺

  • icecube23

    tag

    válasz Patice #46978 üzenetére

    "Ha leakarnék játszani 4k 60 hz tartalmat"
    Amugy a kérdéseimre tudnál vmi választ adni...tényleg nem vagyok nagyon tájékozott most ebben a témában...most veszek egy tv-t és ehhez szeretnék 4k aksdásmentes lejátszást biztositani...egyenlöre 30hz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák