Új hozzászólás Aktív témák

  • peppa

    tag

    válasz etnies #90 üzenetére

    Nagyon nehéz összemérni számszerűleg az analóg eladásokat és a digitális megtekintéseket. TaylorSwift 3.3Mrd megnézése jelentősebb dolog-e, mint 100 fizikai lemez eladása? Az analóg eladásoknál eleve nem tudni ki és hányszor halgatta meg valaki. A mennyiségen túl a figyelem minőségéről pedig egyáltalán nem tudunk semmit.

    Amikor playlistek és automatikus ajánlások során jutunk el egy dalhoz a háttérben hallgatva, az ugyanúgy 1 meghallgatásnak számít, mint amikor valaki pl.: este az idejéből/pénzéből/figyelméből dedikáltan áldoz egy dalra, ő dönt így és nem kívülről kapja. Digitális/analóg esetén is megvalósítható bármelyik minőség, de az biztos, hogy a digitális úton nagyságrendekkel könnyebb utat találni ehhez a szórt, felszínes figyelmi állapothoz, amihez elegendőek a felszínes dalok is, amik a hangulatunkhoz hozzá tudnak járulni. Az analóg előnnyel indul a másik oldalon, mert az körülményesebb, több áldozatot igényel.

    Megnéztem a linkelt Taylor Swift videót és én nem tudtam beljebb kerülni ennél a felszínes szórt figyelmet igénylő szintnél. Nekem nehezít az is, hogy nem élő a zene, egy patika mérlegen előre összeállított steril zenére egy szintén steril képvilágban "színészkednek". Az őszinteséget nem tudtam felfedezni, látszólag nagy érzelmeknek mozdulnak meg, de ez nekem megmaradt a külsődlegesen kisírt szemek és indulatok szintjén. Lehet, hogy csak engem dobott le és más megtalálja benne azt, amit ez dal ad a világnak.

    Ami nekem nagyon friss jelenség az egy covereket készítő csapat 3 különböző formációja: Pomplamoose, ScrayPocktes, Stories. Mondjuk ezek mellet dolgozni nem tudok :D

    [link] Ez kb 100ezer megtekintés fél év alatt :-) Az első 15mp után már nem igazán akartam másra figyelni, csak hogy kik ezek és mit csinálnak? 100% valódi, őszinte, kreatív. Lehet időnkét rendelni CD-n és lemezen is az albumaikat!
    [link] Ez meg 1.8 millió 2 év alatt, szerintem Cory Henry már húzónévnek számít :)

Új hozzászólás Aktív témák