Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Tiédetis #10928 üzenetére

    Sokkal olcsóbban is vannak PHEV-ek, csak pont ezt néztem meg 2 napja és ennek tudom az árait, a szemléltetéshez pedig megfelelt. Abban viszont igaza volt valakinek itt korábban, és ezzel nem számoltam, hogy cégeknek valóban sokkal jobb vétel egy ilyen és el tudom képzelni, hogy az egyszeri alkalmazott vagy cégvezető aki megkapta a céges kocsit, nem töltögeti.

    "Mert tölteni nem fogod, csak cipeled a plusz súlyt"

    Lehet bele kérni 55kWh-s DC töltési képességet, akkor oszlopról is gyorsan tölthető. Nyilván nem állna meg vele senki minden 80-100km után, de ha mondjuk egy 600km-es út esetén eleve feltöltve indul és akár csak egyszer megáll 20-25 percre féltávon, akkor a benzines fogyasztás a teljes útra vetítve már szinte a dízel fogyasztása alá megy.

    Ezekkel majd a használtpiacon lesz némi probléma szerintem, mert a BMW-nél és Mercinél is a váltóba van integrálva az elektromotor. Ha itt valahol hiba lesz gari után, annak az árába nem szeretnék belegondolni és ennek a piacon is híre mehet (lásd: 6év feletti német top prémiumok esetét).

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák