Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz blaci947 #280 üzenetére

    Jo hozzaszolas es tetszik.

    De csak pontositani akarok (magamat), de gondolom en ezt igy ki is mondtam:

    Mindket elmelet egy jelenseget magyaraz meg! Azt a jelenseget hogy miert gyorsul ket magara hagyott test egymas fele...

    De en tovabbra is allitom hogy: Newtoni gravitacio nincs!! Allitom es tartom is. A Newtoni gravitacio definicio szerint egy olyan ''misztikus ero'' amely atnyul a teren es kepes hatni a tavolban (ugye most nem irok kepletet, de aki tudja kepzelje ide). Ilyesmi nincs, legalabb is ha van akkor serulhet az ok okozati osszefugges... Meg azt is megmagyaraztam hogy mit hiszunk gravitacionak.

    Hogy akkor miert gyorsulnak a testek egymassal szembe? Erre valaszt ad a tergorbulet, nem?

    Ahogy en mondtam, a tergorbuletet hivjuk gravitacionak. Pontosabban a tergorbulet (idoter) manifesztaciojat hivjuk gravitacionak. DE minek adjunk ket nevet egy jelensegnek? Ezzel az erovel akar el is nevezhetnem meg meznek is :D :D :D (csak poenkodok, nem kell komolyan venni).

    Persze azt sehol se nem allitottam hogy a Newtoni egyenletek semmire sem jok. Sot mi tobb nagyon is dicsertem oket. A fizika egyik alapelve hogy ha nem latom (erzem, vagy merem) a hatasat akkor minek is foglalkozzak vele. Ha pl. merni csak ket tizedes ponotssaggal tudok akkor folosleges 25 tizedes pontossaggal szamolni, ugye? Mint mondottam volt folosleges egy hid tervezesenel figyelembe venni a hosszusag kontrakciot, mert a hidam nem fenysebesseg kozeli allapotokra van tervezve...

    Kulonben jo magyarazat, amit beirtal. Tetszik. De en probaltam Moricka szinten maradni. En sokkal bonyolultabb magyarazatot olvastam es tanultam, de teszik az analogia. :R :R Ezentul lehet hogy hasznalni is fogom...

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák