Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Az elkövetkező pár hónapban a laptopomhoz leszek kötve zenehallgatásilag, és szeretném a rettenetes integrált hangot mellőzni (UL80VT, SRS Premium Sound meg Altec Lansing - egy iszonyat fosch, bármely .flac vagy fullos .mp3 legyen...). Külső hangnak kinéztem egy E-MU 0202-t, meg egy AKG K242-t vagy 272-t. itt és a fejhallgató-erősítős totyikban is beleütköztem, hogy a 0202 kevés egy jobb füleshez. Nem tudom, tényleg ennyire gáz a helyzet? Célszerű lenne egy füleserőlködőt vennem közéjük?

    Köszi előre is a segítséget!

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz schawo #349 üzenetére

    Köszönöm! :R

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    0202-t terveztem venni, de mindenütt abba ütköztem, hogy nincs raktáron, 3 hét stb. Tudtam viszont 0204-et venni, a HitSpace áruház volt olyan kedves, és 2 napon belül bonyolította le az egész dolgot, :R neki.
    Van különbség a 0202-hez képest, itt írja a hs-online, hogy mi. Hogy hogyan szól, arra még várnom kell, mert az AKG fülesem nem jött meg.

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz VS461 #390 üzenetére

    Sziasztok!

    Update: megjött a K272 HD-m, beüzemeltem hát az E-MU-t: a dobozán van W7 matrica is, a drivere simán felment, felismerte a cuccot (x64 van a lapin).

    Első lépések a tisztességes zenehallgatás ösvényén. :) Gondolom, a fülest is be kell (be lehet) járatni, meg minden, de eddig nagyon tetszik! Eltűnt az alapzaj (nem mondod!). Tudtam, hogy van, meg nem túl jó az alaplapi Realtek, de megszoktam már valószínűleg, úgyhogy a zaj hiánya döbbenetes. Ezt kellett hallgatnom eddig, mindenféle EQ-beállításokkal szerencsétlenkedve... Nem, ezután nem nézem le azokat, akik integrálttal nyomják :P

    Ööö, ugye nem baj, hogy a 0204-ről itt írok?

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Érdekes dolgot tapasztaltam a 0204-gyel. Altatás után ébresztettem a lapost, hogy hallgatok egy kis zenét. A foobar-ral indítottam volna a dolgot, erre a Win kritikus hibával elszállt. Restart után most újra altatás után, de teljesen normálisan megy a dolog.

    Lehet, semmi baj, csak a torkát köszörülte a rendszer, de nekem úgy tűnik, hogy a 0204 a ludas.
    Eseménynapló:
    The process Explorer.EXE has initiated the restart of computer (...) on behalf of user (...) for the following reason: Other (Unplanned)
    Reason Code: 0x0
    The process wininit.exe has initiated the restart of computer (...) on behalf of user NT AUTHORITY\SYSTEM for the following reason: No title for this reason could be found
    Reason Code: 0x50006

    Megnéztem, béta drivert adtak a CD-n :((( :

    Na, megnézem, van-e új driver, hát csak júzer manuált lehet tölteni tőlük. A vezérlőpultjának a "Check updates" menüje is csak a letöltési főoldalt hozza elő. Hmmm... visszaolvastam a hozzászólásokban, és találtam driveres problémát Windows 7 alá. Mikor is adták ki azt a nyomorult oprendszert nyilvános bétaként?
    Szóval, elbizonytalanodtam. A hang gyönyörű, de egy messzi keleti országba megyek pár hónapra, ahol zéró pont zéró bármiféle support előfordulása, és pont a driveres összeszakadások hiányoznak...

    OMG! Majdelfele...

    Boldog karácsonyt mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Mert nem férek el a fa alatt... :))

    Az átlag 8-11 órás UL80Vt-üzemidőt (Quiet Office-mód) nem gyengén csökkenti a 0204, most 5:56-t ír ki 98%-nál. Próbáltam átdugni külső tápos USB-elosztóba, de így is 6:52 :F . Lehúztam az E-mu-t a notiról: 8 óra 17 perc... Jó, amúgy sem egy ultrahordozható a doboz mérete alapján, mindenesetre laptoppal, 230V-től távol...

    Egyébként érdemes külső tápos USB-ről működtetni?

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    A 0204-esem érdekesen reagált ma az ASIO4All-ra. Foobarban próbáltam a saját driverével, de sokszor megszakad a hang zenelejátszás közben, valamikor csak röccen egyet, valamikor meg megáll a zene. ASIO4All-t próbáltam már, nem is volt baja, de most teljesen kiakadt tőle a foobar, majd a Win7-et is kékhalálozásra tudta kényszeríteni. Újraindulás után a foobar sem működött, már a sima analóg E-MU hangkimenetet kiválasztva sem. Újraindítottam, és minden a legnagyobb rendben. Szeretem az ilyen hibákat... Tudom, hogy zenehallgatásra nem igazán van szükségem az ASIO-ra, de gondoltam, kipróbálom - hagyom is a fenébe.

    Egyébként nemrég raktam össze a mostani kisgépem, amihez megint elő kellett bányászni a 0204 telepítőjét, mert PnP nem működik, a neten driver nincs fenn, csak valami harmadkéz oldalon találtam meg a béta drivert, amit időközben megtaláltam a CD-n is. A Creative mérnökeinek ezúton is szeretném megköszönni a másfél éves béta drivert, amit csak másodjára ismert fel a Win, és sok sikert kívánok további áldozatos munkájukhoz :(((

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Új jelenséget találtam a 0204-gyel: ha be van kapcsolva, minden videólejátszás, akár youtube-os, akár avi, mkv stb. az MPC-HC-vel, lelassul és szaggat, hang meg nincs. Speedfan szerint a CPU, GPU hőmérsékletek rendben vannak, ventillátor a hűtőn nem gyorsul, a rendszer terhelése normális a Task Manager szerint. Ilyenkor rendszerhangok, foobar lejátszás sincs.

    Amint kikapcsolom a 0204-et, minden pikkpakk megjavul.

    :F

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Új hozzászólás Aktív témák