Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Bass #75083 üzenetére

    Ezen hibajelenségnek nincs köze ahhoz, hogy NAT -olva vagy-e avagy sem.

    Egyébként nálam (ország közepe tája, vidék - eddig nem említett város) is előjött ez a hibajelenség - pár napja (ha jól emlékszem 29 -e óta) tart. 500 -as FTTB. Haveromnál ugyanezen városban 1000 -es FTTH minden OK (a családban levő előfizetők nem panaszkodtak - van FTTB és FTTH vegyesen). Szerte az országból sok Digi -s mondta (VoIP -on), hogy gáz van. Tegnap este volt, hogy nekem időszakosan megjavult - ugyanabban a percben az ország más pontján levőnél jött elő annál, akinél addig nem volt gond. Ez rendszerszintű gondnak tűnik és remélhetőleg hamar javítják - módfelett kellemetlen hibajelenség ...

  • dkess

    őstag

    válasz Tibiajax #75088 üzenetére

    Mivel a probléma időszakos, ezért óvatosan kell bánni a "megoldották" kijelentéssel. Reggelre nekem is jó volt illetve ahogy nézem napközben sem volt gáz. Most viszont "szép" 1500 -as pingjeim vannak. Szerintem ez estére lesz 2500 -as is ... Ezzel nincsen nagyon kisegítve az ember ...

  • dkess

    őstag

    válasz Laccoss #75093 üzenetére

    Nekem ma 18 után voltak 1500 -as ping -jeim sorban. Azonban pont most pár perce hívtak fel, hogy állítottak valamit a netemnél és már jónak kell lennie és ellenőrizzem. Most indítottam a gépet és most jó, de említettem Nekik, hogy hosszabban most nem tudom ellenőrizni (el kell most mennem), de este nézni fogom hosszabban és amennyiben szükséges, akkor visszatérünk rá.

  • dkess

    őstag

    válasz Lmh #75362 üzenetére

    Sajnos széleskörű a probléma. Országos jellegű, de egy adott településen az egyik előfizetőnél jó - a másiknál nem. Tulajdonképpen arról van szó, hogy időszakosan 1,5 - 2,5 mp -re elmegy a net sűrű egymás után akár órákig. Ez ugye ilyenformán 1500 és 2500 közötti pingeket is jelenthet. Persze ezek nem fix értékek van, hogy időnként "leesik" 500 -as környékére, de folyamatosan változik ... Jellemzően a 18-21 óra közötti időszak érintett leginkább.

    Persze amikor éppen megy, akkor 3 ms körüli ping -ek is lehetnek, de gonddolom Téged is az izgat igazából, amikor nem ...

    Jelentsd az ügyfélszolgálaton. A rögzítő kollegina biztosítani fog két dologról:

    - Ő nem lát semmilyen problémát,
    - Ő személyesen soha életében nem hallott még hasonló problémáról sem.

    Általában bónuszként néha hozzájöhet, hogy biztos Nálad van a gond, meg persze a személyes kiszállás felajánlása ami mivel napközben ez nem nagyon jön ki 2500 Ft lehet (ez utóbbit ne kérd).

    A hibajegy rögzítése után szakember gyorsan (akár egy-két óra munkaidőn kívül is) hív. Ő már kicsit "más megvilágításba helyezi" ezt a dolgot. Próbálnak állítgatni, rendkívül segítőkészek, de sajnos változó az eredményesség és sajnos nem is permanens ...

  • dkess

    őstag

    válasz herdsman12 #75365 üzenetére

    Lmh

    Kérlek jelentsd azért - az az egy-két perc beleférhet és talán gyorsabban is lesz fejlemény általánosságban is.

    Egyébként, ha visszanézel, akkor ezen a lapon is pont panaszkodott más is előtted. Augusztus 29 -e óta van a jelenség. Szeptember elején volt tele igazán eme topik ezzel a problémával. Talán ennek is köszönhető, hogy egyes topiklakók az utóbbi időben már csak rövid félmondatos válaszban "zavarnak" az ügyfélszolgálathoz - mint azt tették az ezen lapon szereplő utolsó esetnél is ...

    herdsman12

    Ezt tényleg szó szerint értsd. A családban van FTTH és FTTB -sek is vegyesen - nekem FTTB. Ismeretségi körömben is van vegyesen. Van, hogy egy barátom TeamSpeak -en (Ő FTTH) nem panaszkodik amikor nálam katasztrófa éppen a net. Játékban is látni a pingjét illetve TeamSpeak -en is a client info -nál. A család és említett ismeretségi kör egy városból (vidék) valóak.

    A TeamSpeak/Discord "csodájának" hála meglehetősen sok emberrel kapcsolatban vagyok szerte az országból. Köztük rengeteg Digi -snél. Sokuknál ugyanez a probléma. Egyik nap volt, hogy nekem 22 üra körül megjavult - az ország másik felében az addig jó net "hasalt el" és a kollégának lettek folyamatos 2000 feletti pingjei órákra ...

    Ezt tényleg úgy képzeld el, hogy pl.: 3 tized mp -re van net - aztán 2,5 mp -ig semmi - aztán 0,5 mp -re van net - 1,5 mp -re elmegy - 6 tized mp -re van net - aztán 2 másodpercig nem - stb. stb. stb. Ez megy úgy egy nap 2-3 órát - nálam például most is.

    Ez már böngészésnél is őrült zavaró - pl. most a ph oldala 3 mp alatt sem jön be. Van hogy csak félig tölt be - van hogy egyáltalán nem ... Persze ez nem ph specifikus probléma ...

  • dkess

    őstag

    válasz Lmh #75367 üzenetére

    Azért, mert leegyszerűsítve ilyen-olyan átlagokat próbálnak mérni illetve van amelyik figyelembe veszi a kiugrásokat is (legyen az pozitív vagy negatív). Például maga a sebesség tekintetében többfajta csomagmérettel is próbálkozik és a maximum (körüli) végeredményt látod sok esetben. Maga a sebességmérés időtartama is lehet eltérő a különböző ilyen megoldásoknál.

    Használj pl. ping parancsot - vagy akár a játék beépített ping -jét netgraph -ját, vagy akár pl. a TeamSpeak -ét.

Új hozzászólás Aktív témák