Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #73749248

    törölt tag

    válasz TeeJay #55157 üzenetére

    Ez közismertnek mondható jelenség a digi ügyfeleinél.
    Az okát nem tudom, nálam volt olyan, hogy a szomszéd lakásban megvolt a névleges maximum a világon mindenfelé, akár amerikából letöltve is, nekem ugyanakkor, pár perc eltéréssel meg kb. Ausztria volt megfelelő sebességű, aztán minél távolabbi, annál lassúbb.
    Az asus taiwani szerveréről egy párszáz kB-os doksi percekig töltődött, de egy 10Gbps sávszéllel rendelkező amerikai linux tükörről is 100kbps alatt tudtam csak letölteni, a 100Mbps sávszélességemmel.
    Akkoriban a google-t hívtam segítségül és vagy a hup.hu-ra vagy ebbe a topikba hozott és láttam, hogy vannak így egy páran, az ügyfélszolgálat nem törődik a panasszal, mondván, hogy a saját hálózaton belül megvan a garantált sebesség.
    Egy hálózatos ismerősöm magyarázott valami potenciális hibaforrást a lépcsőházi switch-ekben, amit némi konfigurálással el lehetne hárítani, de nem értek a hálózatos témákhoz, nem tudtam megjegyezni, de megérteni se igazán. :)
    Ha igaza volt, akkor talán néhány paraméter módosításával gatyába lehetne rázni, de ahhoz is kellene a hiányzó akarat a digi részéről.

Új hozzászólás Aktív témák