Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz xeon forever #51956 üzenetére

    Lényegében ugyanazt (nem) tudja, mint a Huawei. DMZ ebben sincs ha jól látom, a DDNS (Dynamic DNS) meg nem keverendő össze a DNS-el.

  • Geth

    addikt

    válasz xeon forever #51956 üzenetére

    Foglaljuk össze, mert nagy a homály.

    A DIGI által adott ONT eszköz el tud látni egyszerű router funkciókat önmagában. Vannak korlátai, hardveres (pl. portok száma) és szoftveres (szegényes feature halmaz) is.
    Biztos rengetegen vannak, akiknek ez elég. Nekik nem kell másik eszköz, használják egészséggel.

    Akinek valami olyan kell, amit ezek az eszközök nem tudnak (nem írom le mégegyszer mik ezek, többen is megtettük, elég tetemes a lista), azoknak az a helyes út, ha bridge módbe tetetik az ONT-t, és beraknak mögé egy olyan routert, amivel megvalósítható az amit szeretnének.
    Ne írd le újra, hogy mindent be tudsz állítani az ONT-on, mert egyrészt tökjó, örülj neki, másrészt meg nem igaz. A minden alatt itt maximum azt értheted, hogy minden amit Te szerettél volna. Vegyük észre, hogy egy másik embernek ez nem feltétlenül ugyanazt jelenti.

    Az, hogy az ONT mögé rak valaki egy routert, de az ONT is megmarad routerként az szerintem nettó hülyeség. Egy egyszerű portforward felvételét két helyen kell megtenni, ha a szolgáltatás a második router mögött él(ne).
    Sajtreszelő... komplexitást növel, ami plusz hibaforrásként jelenik meg, közben pedig plusz támadási felületet ad.
    configuration hell
    Nem én találtam ki, de örülök hogy legalább valamit újat is hallottál.

    Az hogy nem értesz hozzá, az önmagában nem baj, de hogy következetesen összevissza válaszolsz, figyelmen kívül hagyva egész hozzászólásokat vagy azok egy részét, na ezen viszont lehetne javítani.
    A bevágott képsor totálisan felesleges volt, mindenki mást meggyőzőtt a valóságról, Téged meg az ellenkezőjéről, ráadásul marha sok helyet elvitt a fórumban :(

Új hozzászólás Aktív témák