Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moli.hu

    őstag

    válasz Flashget #43896 üzenetére

    Vegre megjavitottak a Historyt, mostmar szinkronban van a kep-hang - bar nehany nap mulva megint elcsuszik valoszinuleg, mert eddig is napi ~3 masodperces csuszast tapasztaltam, szepen lassan kuszott el, es ugyanezt a hibat mar lejelentettem jul-05-en (nem nezem gyakran a csatornat), tehat a hiba eredeti oka valoszinuleg meg mindig ott van valahol, nem lesz eleg csak szimplan ujrainditani valamit.

    Ettol fuggetlenul, en nem ertek a streameleshez, ezert kerdezem (bar nem tudom, van e jobb topik erre, de gondolom itt is vannak halozati szakemberek), hogy ez a tipusu audio-video aszinkron hiba egyartalan keletkezhet-e a kliensnel? Hisz en, abszolut dilettanskent ugy gondolom, hogy mivel a stream video es audio reszei egybeolvasztva, azonos csomagokban erkeznek, ezert nem lehet csomagvesztesrol szo, de meg ha lenne is, a streamben minden video es audio "frame" meg van jelolve egy szammal, ami alapjan a kliens egybe tudja rakni a mozit, az 1-es kep melle rakja az 1-es hangot, es igy tovabb. Hiszen boven lehet, hogy mig a szerver 1,2,3 sorban adja fel a csomagokat, addig a klienshez mar 2,3,1 sorrendben erkeznek meg a csomagok a routolas miatt, ezert is van a buffereles. Tudni kell, melyik video frame melle melyik hang valo, es ha a streamben valamelyik kep frame kiesik, akkor nem all le a hang, egyszeruen csak elsotetul a kep es a hang megy tovabb, es viszont, es nem pedig elcsuszik!

    > fb-on is valaki szóvá tette a Digis hírnél ezt a csúszást. persze lazán sablonnal lerázták

    Csak, tudod, elmennek, hogy tobb kulonbozo ember mondja, hogy szar, es valoszinu egy azonos munkas valaszolja, hogy nem, neki jo, mert kiprobalta. Gondolom ceges wifin, intraneten. Nem mobilinterneten, kulso halozatrol, mert azt talan meg atmegy 5+ szerveren, szemben az intranettel.

    ma kaptam egy emailt, hogy egy hibat elharitottak, de nem tudom, hogy erre a History-sre hivatkoznak-e, mert habar az emailcim az enyem, de a cimzett nem en vagyok, hanem egy teljesen idegen nevu valaki, a lakcim nem az en utcam, a szerzodesszam tobb szamjegyben kulonbozik az enyemtol, tehat nem elgepeles.

    Mi az isten tortenik mostanaban a diginel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák