Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbazso

    tag

    válasz IstvánLászló #36478 üzenetére

    "Az ügyfélszolgálat szerint kapcsoljam-ki ruteremet hogy, internetkapcsolatom ne-szakadjon meg, én nem-hiszem el hogy igaz is lehet amit mondtak nekem."
    Lehet hogy nem hiszed el de a routerek néha "megszikkadnak". Az enyém pl néha annyira hogy a setup -ba sem tudok belépni restart nélkül. ( bár én extrém eset vagyok ,11 eszköz lóg rajta )
    A szomszédnak 2 megás feltöltése volt csak , azon csak a teljes ujrasetup segített. Mind TP-linkes cucc. Ezek sajnos ilyenek főleg a 10-15 ezres kategória. A minőség kb 30 -50 -80 ezernél kezdődik.
    Az hogy neked havonta, 2 hetente esetleg restartolni kell szerintem nagy kellemetlenség. Valaki ha nem használja a netet a routert is kikapcsolja.

    "A router a gyenge pont mondod, de nettünk 100-megás van és a ruter is 100-megás.
    A nettünk nincsen agyonterhelve, torrentet nem használunk csak youtubra és olvasásra használjuk."

    Igen pl nézel egy klippet a tube-n az is 100 megával töltődik le neked ha a küldő szerver tud annyival adni.
    Tehát annyival jön amit a routeres maximálisan bír. Durva összehasonlítás, de az autót sem 7 ezerig húzatod minden váltás előtt mert ott van a piros vonal.

    Ahogy írták, vegyél egy gigabites routert.

    [ Szerkesztve ]

  • TeeJay

    félisten

    válasz IstvánLászló #36478 üzenetére

    feltételezem 100/50-es csomagod van de lehet 100/100 is
    ha gigás switchen vagy akkor ebből olyan 110/55 vagy 110/110megabitet kapsz
    ha a letöltést egy gyenge routerrel rántod meg az bizony letérdel 110megabites sebességtől és
    te máris ekézed a DIGI-t hogy hiba van holott nálad lehet a gond.

    ha van otthon gigabit LAN-os laptopod
    dugd rá a DIGI bejövő kábelt és nézd meg mit visz azon
    ha 94/94megabit a limit akkor 100-as switch porton vagy
    ha 100feletti akkor gigáson

    mondjuk nekem bírta egy fél évet a TP-Link 841ND V7 router a 100/50-es csomag alatt
    de egyidejűleg 88megabittől többet nem tudott hajtani, így ha a le és feltöltést is tekertem egyidőben kb. 44/44megabitre csökkent mindkettő

    megoldás TP-Link WR1043ND V2 vagy V3 router minimum vagy ettől jobb
    ez évekig el fog vinni még egy következő emelés után is hiszen sokunknak 1000/200-as csomag alatt megy több wifis és LAN-os felhasználás esetén :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák