Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • foxi69

    tag

    válasz duofon #6780 üzenetére

    Miért szükséges a számítógép?

    Ha csak a rögzítés miatt gondoltad, akkor ahhoz felesleges.
    Kábel-box-TV + a boxra USB-n valamilyen adattároló (pendrive, külső HDD).

    [ Szerkesztve ]

  • konrada

    tag

    válasz duofon #6780 üzenetére

    A boxba meg a tévébe egyszerű az eset: kábel a box koaxbemenetén be, kimenetén ki, aztán a tévé koax dugalján be. A felvétel, illetve a médiafájlok meg a HDMI-n keresztül mennek a tévébe. (A tárhely USB tároló: pendrive, vagy vinyó, ez utóbbinak praktikusan jó a 2,5"-os, mert elég áramot ad le annak a box és írta valaki, hogy külső áramforrást igénylő HDD-t nem kapcsolja be-ki.)

    Ha a számtógépbe akarsz koax-kábelt, akkor osztod azt még a box előtt.

    ...álllítólag ezt a Selteka-t lehet rákötni a hálózatra is, de bevallom őszintén, nekem az távol is van a géptől, meg bonyolultnak is tűnik és ráadásul azt a tenyérnyi USB-s vinyót pillanat alatt ki-be dugom a gépbe, vagy a boxba, így ha a számítógépen akarok valamit alkotni, csak átviszem oda.

    Mivel a legelterjedtebb .ts formátumban vesz fel (a dvd-k is azt használják, illetve a vinyót rádugva az alap samsung c530-asra: nézhető) a legalapabb média player program kezeli, illetve emiatt a legegyszerűbb szerkesztővel vágható, konvertálható.

    (A .ts formátumnak az egyetlen hátránya, hogy nem tömörít, ezért van az, hogy egy két órás SD filmhez, DVD, HD-hez BD kell, azaz felvételnél az adás sávszélességétől függően az SD 2-3 gigás, a HD 10-18 gigás fájlt hoz létre (mert a gép előnye, hogy nem darabol), ehhez meg kell tárhely, ha nem tömörítesz... de a tömörítéshez meg kell jó PC...

    ...no azt hiszem túlmagyaráztam. Én mivel nem vagyok a tévé-felvételek archiválásának a híve, lazán megvagyok a 12 ezer forintos 320 gigás vinyóval, bőven elfér rajta az a néhány tucat felvétel, melyeket még nem tudtam megnézni. :K

Új hozzászólás Aktív témák