Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #28250368

    törölt tag

    válasz hb000 #5127 üzenetére

    Hát igen... Említettem, hogy nem kifejezetten erősségem az elektronika... :(( Helyesebb lett volna a "feszültségingadozás" szót használnom, mert azt gyanítottam, hogy a mixer be- és kikapcsolása feszültségingadozást vált ki a hálózatban... Azonban nem az a helyzet!

    További kutakodásokat folytattam, a scart csatlakozón hozzákötött asztali DVD lejátszóval... és nyoma sem volt a kép eltűnésének. Ezen felbuzdulva csatornánként tettem próbákat a turmixgéppel és azt tapasztaltam, hogy a zavarok az m1, m2, Duna és Duna Autonómia csatornákon léptek fel, de a TV2 vagy az RTL Klubnál nem! Úgy analóg, mint digitális adásoknál. A kísérletezgetést tovább nem folytattam, mert a turmixgép bemelegedett (majd fogom), de maga a jelenség más csatornákon is előfordult a tv használata közben - alkalmasint. Ebből arra következtetek, hogy nem feszültségingadozás okozza a problémát, hanem valamilyen (szénkefés?) háztartási gép ki- és bekapcsolása - valahol a szomszédságomban, lévén egy nagy panelházban lakom... Majd pl. porszívóval is fogok próbálkozni - és más csatornákon is.

    Úgy gnodolm tehát, hogy valamilyen zavarszűrésre lenne szükségem.

    Ettől függetlenül szeretnék választ kapni arra, hogy a túlfeszültség ellen védő elosztók nem földelt dugaszolóaljzat esetén adnak-e valamilyen védelmet vagy sem?

    Továbbá a hiba elhárítható-e vajon a tv tunerének cseréjével?

Új hozzászólás Aktív témák