Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tupijani

    tag

    válasz Boond #43481 üzenetére

    "Ebbe ne menjünk bele, mert sok minden nem fekete, amit itt egyesek úgy gondolnának. Más szóval, komoly szakemberek, politológusok, sőt időnként a nyugati média is el elszólja magát atekintetben, hogy bizony jól mennek a dolgok... (és ez nincs így rendben, szemszögükből legalábbis. De ez legyen az ő bajuk.)"
    Mégiscsak belementél :)
    Az ismerőseim fellelhetőségéről neked még csak fogalmad sincs. A környezetemben élők pedig nem csak fizikai értelemben jelentik, hanem a velem kapcsolatban állókat, de még véletlenül sem a fórum látogatóit.
    A végeláthatatlan vita általában az ellen-oldal teljes flegmasága, jó esetben saját igazának megcáfolhatatlanságába vetett hitében van. Te is próbálod magyarázni, mit miért és hogyan. Minek? Leírtad. Én is leírtam. Mások is jó sokszor leírták (itt is, máshol is), a reprezentatív oldala a dolognak pedig pont az arányban rejlik: több vélemény negatív, mint pozitív a minket érintő döntések irányát, mértékét illetően. Ha akarod, láthatod így is: az én véleményem a tiéd ellen, és akkor valóban parttalan a vita.
    "Amúgy meg az a tapasztalatom, hogy sokan elmennek a dolog mellett, mert nincs értelme végeláthatatlanul vitatkozni, igazuk van végülis." Rosszak a tapasztalataid, mert szerintem meg sokan baromira nem mennek el a dolgok mellett, pusztán nem veled beszélik meg, mert ismerik a Te véleményed. Valójában, ha valami mellett el kell menni szó nélkül, ott komoly gond van.

    Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

Új hozzászólás Aktív témák