Új hozzászólás Aktív témák

  • quex

    tag

    válasz Sirandrish #23205 üzenetére

    Nem minden a játékidő, a játékélményt is figyelembe kell venni. Nem mértem, de például a The Witcher 2-vel kb. csak kb. 30-40 órát játszottam, a Diablo 3-al pedig sokszorosát. De ha megkérdeznék, hogy melyiket nyújt kellemesebb időtöltést, akkor egyértelműen a Witcher-t mondanám, méghozzá nagyságrendekkel jobb játéknak tartom. Viszont nem lehet vele annyi időt eltölteni, mint a Diablo-val. A Diablo 3 inkább a farmerama, a skyrama, stb. játékokra hajazó elfoglaltságot nyújt. Csak el van nyújtva a nehezen elérhető célokkal, amelyek valójában nagyon keveset adnak a játékosoknak. Van "unbuffed" 110 ezer DPS-em (buffolva védelem rovására 244 ezer), és kb. 100 millóba kerülne egy kicsit jobb tárgy, amivel úgy nyerhetnék 7-10 ezer "unbuffed" DPS-t, hogy nem bukok semmit a védelemből. 1 hét alatt kb. 5 millió goldot tudok összegyűjteni, a 100 millió meg is lenne szerencsés esetben 2-3 hónap gyűjtögetéssel. Az oké, hogy nem kaphat meg mindent az ember azonnal, na de egy játékban ehhez hónapokat kelljen püfölni a szörnyeket úgy, hogy sokkal nehezebben lehet haladni, mint rendes cuccal? Tudom, hogy gold.ot nem így szoktak gyűjteni, hanem akik ráérnek napközben figyelni a piacot, azok el-el tudnak csípni egy-egy alul-árazott darabot, de este a csúcsidőben erre nem sok lehetőség van. Ráadásul az ember játék helyett táblázatokat bámuljon esténként, hogy öltöztethesse a karakterét? Nem jó ez. Egyszerűen egy jó játék nem tud ilyen hosszú lenni, ez csak el van nyújtva. Nem csoda, hogy sokan vásárolnak goldot, hogy élvezetesebb legyen és ne csak bukdácsolás, amiben semmi szerepe nincs az ügyességnek. Én még nem láttam olyan karaktert, amelyik 50 ezer dps-el darálta volna mp10-en az eliteket. De olyat se, hogy mp0-n 3-400 ezer dps-el ls mellett bukdácsolt volna. Ez nem ügyességről szól, hanem hogy kinek milyen cucca van. Hiába tudom, hogy milyennel lehetne haladni, ha nem tudom megfizetni. Azért játszom vele, mert este már túl fáradt vagyok ahhoz, hogy értelmes dologgal töltsem az időmet. Inkább a tévéreklámok helyett ezt bámulom, mert annál jobb. De hogy jó játék lenne, csak mert hosszú, azt nem mondanám.

    I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

Új hozzászólás Aktív témák