Új hozzászólás Aktív témák

  • Atos23

    senior tag

    Sziasztok!

    A tanácsotokra van szükségem. Tavaly vásároltam 2 darab teljesen új akkut Dell E6430 géphez. Mindkét akku eredeti, T54FJ típusú. Az akkuk eredeti, lezárt Dell dobozban voltak, Dell disztribútortól érkeztek. A doboz 2019-01-24 dátumos címkével is le volt zárva.
    Erről azért rizsáztam ennyit, mert garantáltan eredeti Dell akkuk voltak, nem Aliexpressről jöttek. :)

    Az egyik akkut azonnal használatba vettem, a mai napig hibátlanul megy, pedig naponta legalább egyszer lemerül-feltöltöm.

    A másik akkut eltettem a szobahőmérsékletre a zoknik mellé :D és a napokban használatba akartam venni azt is. De sajnos nem akar működni.
    A következőt csinálja vele a gép:
    - Akku betesz, kicsit vár, majd az akku töltés LED felváltva villog sárga-fehér-sárga-fehér módban, a végtelenségig
    - F12 diagnosztika esetén The Battery is not installed, Error code 2000-0131 kód jön, és kiírja, hogy validation: 117737
    - Biosban Helth: Communication Error, Battery Idle mód van
    - Windowsban: Akku csatlakoztatva, nem töltődik

    Amit próbáltam eddig:
    - Két eredeti Dell töltő, 90W és 130W
    - Néhány angol weblap átnézése, indiai barátaink által javasolt akku reset módszerek kipróbálva (pl. gép bekapcsol akku nélkül - kikapcsol - új akku csatlakoztat, stb.)
    - Bios és utilytik a legújabbak

    Szerintetek is kuka az új akksi, vagy van még remény?
    Sajnálnám kidobni, az akku még inicializálva sem volt, valószínűleg valamilyen gyári mély altatásban ragadt.
    Emlékszem, hogy anno az első, kifogástalan akku hogyan inicializálta és töltötte több órán át magát az első használatba vételkor. Gondolom ez az init beragadt valahogy a második akkunál.

    Köszi előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák