Új hozzászólás Aktív témák

  • Capricornus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes problémával kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    A gépem dual boot-os, van rajta most egy debian 7 és egy win 7. A win 7 gond nélkül működik, ám a debian friss install után elhasalt a második bootolásnál.
    Ilyesmiket ír ki közben:
    [kep1]
    [kep2]
    [kep3]
    [kep4]

    Ez kb. 3 reboot eredménye.

    Ehhez képest tegnap, próbából ismét megpróbáltam a debiant elindítani, és gond nélkül sikerült. Ma reggel is.

    Az újratelepítést azért csináltam, mert a régi rendszer is hasonló gondokkal küszködött és azt hittem, hogy valamit én gányoltam el benne. De úgy látszik mégsem.

    A történethez még hozzá tartozik, hogy a debian reinstall előtt próbáltam felrakni egy Linux Mint Debian-t, és ott már a Live CD is kifagyott vagy 2x. Egyszer eljutottam vele odáig, hogy már telepítette magát és aközben fagyott ki.

    A debiant, ami most fenn van, egy netinstallos cd-ről nyomtam fel.

    A gép:
    Asus M4A77t alaplap
    Athlon II 640 X4 proci
    8 GB RAM (Kingston, memtestet futtattam rajta, hátha ez a gond, de nem dobott hibát)
    ATI HD 7850 (DVI kimenetet használom)
    Az oprendszerek egy Samsung HD753LJ-re vannak telepítve.(az is igaz, hogy a HDSentinel szerint már nem a legjobb a vinyó kondija, de ha szar is, akkor a live cd miért fagyott ki?)
    A gyári kernelt használom.

    Próbáltam guglizni is, és mintha a hdmi-vel lenne gondja, de én nem használom azt a kimenetet.

    Ha esetleg valakinek lenne ötlete, hogy ez miért fordul elő, akkor hálás lennék.

    [ Szerkesztve ]

    Per aspera ad astra!

Új hozzászólás Aktív témák