Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Drága utódomat a közoktatás karmai közé dobtam, beírattam óvodába. A férjemmel már előre azon vihogtunk, hogy hány Zétény és Zalán lesz a csoportjában, hány öko-ezo-flowanyu fogja feltartani az egész szülőit azzal, hogy az ő Bársonykája csak vegán-glutén-mentes-mentes étrenden van, és ezt mégis hogy képzelik kivitelezni, és egyébként is mit keres a csoportszobában királylánybarbi,mert hova vezet ez a kislányok között (najó, ezzel még úgy egyet is tudnék érteni, le a bugyuta rózsaszín sz*rokkal!) de végülis elterelődött erről a figyelmem az első szülői értekezleten, mert már azon is túlvagyunk, bizony... A két óvónéni tök aranyos, elnéző leereszkedéssel beszéltek az értelmi fogyatékos szülőkkel, akik még azt se tudják, hogy igen, az összes váltózokniba, váltóbugyiba bele kell hímezni a jelet, de ha lehet, akkor a gyerekbe is (najó, oda nem). Most már csak azon kell izgulnom, hogy mire iskolába megy, legyen valami jelentős színvonal emelkedés az oktatásban, de a holnap gondja legyen a holnapé, koncentráljunk a hímzésre. A hideg verejték futkosott ugyanis a hátamon, úgy értek a szép hímzéshez, hogy szerintem Fekete Laci bácsi is szebben tudna hímezni a lapátkezével. De szerencsére egy viszonylag egyszerű jelet választottunk (perec), én meg egyszerűen majd alkoholos filccel rajzolok pereceket mindenhova. :)
    Amit még megtudtam, hogy focipályát építenek az udvaron, aminek feltehetően nagyon fog örülni gyermekünk, ugyanis a fene tudja miért, meg hogyan, de szeret focizni és most már igazi focilabdával, a gumilabda az fuj. Ez valahol mégiscsak az Y kromoszómával jön a férfiaknál, mert a foci szeretetét tőlünk biztos nem tanulta. Még én vagyok az, aki nagyobb focieseményeket aránylag figyelemmel kísér, a férjemet semmilyen szinten nem érdekli a foci. De 3 évesen már rendes focilabda kell... Meg rajta látom, hogy tényleg mindent szívnak magukba a gyerekek, mint a szivacs. Olyan dolgokat tud, mond, amiket tőlem nem hallott, csak nézünk néha az apjával egymásra, hogy jé, ezt meg honnan tudja... Kiváló tükröt tart, az összes hibánkat leutánozza, elismétli a csúnya szavakat nagy vigyorgások közepette, szóval észnél kell lenni, rendesen. Pl.: a hétköznapjaink rohanással telnek, korán reggel rohanás a bölcsibe, mert tényleg rohanni kell, mert 3 évesen az ember persze hogy inkább Thomas a gőzmozdonyt nézi, minthogy hajlandó legyen úgy ülni, hogy legalább a zokniját ráadhassam, aztán késve indulunk, anya türelmetlen, menjünkmárkisfiam, gyönyörűamackód, demáradtálapucinakpuszit, nemmostnemcsöngethetszbemarikanéniékhez, nemérdekelhogyszomjasvagyazonnalbeülszakocsiba!!!!! Gyerek ordít, anya mondtam már, hogy ne legyél mérges! :O Anya összeszégyelli magát és mire bezuhan a munkahelyére, úgy érzi, hogy egy műszakot már ledolgozott. :)

Aktív témák