Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    válasz Csemike #523 üzenetére

    Fogadásokat kötöttünk, hogy mennyi lesz. Egy ismerősöm 10000-et mondott, egy másik 8000-et. Én optimista vagyok, és 5000-ben gondolkodom. Nem volt még szabálysértési ügyem. Najó, egy volt, 5 éve szintén rossz helyre álltam, de akkor a jegyző elnéző volt a feddhetetlen múltamra való tekintettel és nem kellett kifizetnem a büntetést. Izgatottan várom a fejleményeket.

    Mostanában sűrűn látogatok filmszínház jellegű intézményeket. Láttam az Életrevalókat, az Éhezők viadalát, A legszebb dolog címűt, Az ajtót. Egyik jobb volt mint a másik, bár a felsoroltak közül az Éhezők viadala hagyta a legkisebb nyomot bennem, de nem volt rossz az sem. Az volt az a film, ami után azt gondoltam, milyen szörnyű, hogy vannak emberek, akik agyában ilyen sztorik születnek meg, hogy gyerekek harcolnak egymás ellen életre-halálra. Pedig sok rémfilmet láttam már, de eddig erre még nem gondoltam.
    Az Életrevalók, na az egy olyan film, amit mindenkinek meg kellene néznie, mert komoly üzenete van, mégsem egy emészthetetlen "művészieskedő" katyvasz. Szép film, vidám film, megindító film.
    A legszebb dolog egy francia film, a nő szemszögéből mutatja be a gyerekvállalás kontra harmonikus párkapcsolat kontra karrier témát. Lehetne egy tök szokványos történet, mégsem az, nem hálivudi vattacukor, hanem érződik rajta, hogy a "mi kutyánk kölyke" értem ezalatt, hogy európai film... Ez sem akarja az ember szájába rágni, hogy mi a csuda történik a nőkkel, ha teherbe esnek amikor ott állnak a fényes szakmai karrier küszöbén, de nagyon emberi, nagyon bájos és nagyon elgondolkodtató... lehet nekünk nőknek. :DDD

Aktív témák