Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Szép gyermekeim az Úrban...

    ...tegnap dógom volt Vácon, a fősuliról kell egy papír az eltének. Szépen eldöcögtem az M2-n Vácig, bár elgondolkoztam, hogy vajon az M3-Szerencs utca kereszteződésben nekem miért nem sikerül soha zöldet kifognom. :) Nem mintha minden nap arra járkálnék, de eddig akárhányszor voltam ott, mindig épp pirosat kaptam, vagy már állt a sor. (Mai napig nem értem, a Szerencs utca forgalmát miért nem egy alul- vagy felüljáróval oldják meg. :F Bittos meg van az oka.)
    Nu mindegy...
    A főiskolán aztán kiderült, hogy mivel én még Krisztus előtt hatvankettőben jártam oda, amikor még nem volt se kreditrendszer, se Bologna, se neptun meg ETR, ezért a papír az nem olyan egyszerű, hogy én csak besétálok és akkor a kezembenyomják. Neeeem. Nekik ehhez le kell menni a pinecébe, ott a kartotékok között kotorni, kikeresni, hogy F. Linda budapesti lakos közös italozást követően élettársát megszúr valójában tényleg mennyi félévet fizettetett ki az állammal. És hogy bocsi, de most erre nincs idő, majd megkeresik és postán elküldik. Dehát pont emiatt mentem személyesen, mert nem bízom a postában. :O Na mindegy, azért szépen megkértem őket, legalább elsőbbségivel adják fel, mert péntekig be kell vinnem a cuccot az Eltére.

    Hazafelé benéztem a lehajtót az M3 felé (igen, tudom, baromi nehéz eltéveszteni a kijáratot, tényleg, csak 6 helyen volt kitáblálva :D, szórakozott vagyok néha, és híresen rossz tájékozódó), úgyhogy elkezdődött egy "ismerd meg városodat" program, szűk másfél órában. Legalább olyan helyeken is jártam Budapesten, ahol előtte soha. Igaz, sok látnivaló nem volt, de legalább nem unatkoztam, mert izgultam, hogy éppen vajh hol járhatok, és dühített, hogy minden lámpa előttem váltott pirosra. Aztán amikor megláttam egy táblát, hogy balra Lágymányosi-híd, akkor az tök jó volt, és hazataláltam. :D

Aktív témák