Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Flowtation #2626 üzenetére

    A kapitány a hídon, csak szerencsétlen csóringernek dolgoznia is kell... :K

    *mesa:
    Valóban van friss mesa a [testing] tárolóban, de az tesztelők számára lett létrehozva és bár általában működik, most a friss mesa-t azzal együtt hozták be, hogy meglépték a glvnd-s mesára váltást. Ez azt jelenti, hogy ez után nem kell külön hardver specifikus -libgl csomagokat feltenni, mennek egyszerre és a mesa használja azt, ami kell neki.
    A probléma az, hogy az időközben megszűnt AMD Catalyst driver támogatása miatt a [stabil] és a [testing] repókban is 1.17-es, bazi régi Xorg van (hogy menjen velük a Catalyst, amíg ki nem jön az új AMD driver), amivel úgy a gépek harmadánál gond van a glvnd miatt. Per pillanat a [testing] felett lévő [staging] repóban van friss Xorg és az azzal rendbe is jönnek a gondok, de az a repó már abszolút nem arra való, hogy azzal használja valaki a disztrót, oda kerülnek be az új csomagok első feltöltései.

    Most arra várunk, hogy a [staging] repóból átkerüljenek a Xorg dolgai a [testing] repóba, valószínűleg vele együtt a legújabb mesa is jön majd, onnan meg már hamar el fog jutni a [stabil] ágra. Szerintem ez még a héten meglesz, szóval maradj még a stabil repóknál, ha amúgy tudsz játszani.

    *fekete képernyő
    úgy érted, hogy bebootoltál a zárt driveres módban, ott volt kép, majd pedig onnan telepítetted és aztán nem volt kép?
    Ha igen, akkor javaslom frissen tedd újra a free driverekkel, mert a fentiek miatt ahogy eljut az új mesa / xorg a stabil ágra, azzal együtt dobják is a régi Catalyst drivert örökre. - egyébként ezzel még valószínűleg jobban is jársz.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák