Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #12817 üzenetére

    Persze, tudom, hogy a tuning ilyen.. Egyetemen szépen oktatták digitális technikából... :D

    Viszont az első állításoddal vitatkoznék. A 4890-emen anno tesztelgettem sokmindent, és azon bizony a memóriaórajel csökkentése 975-ről ~200-ra önmagában 30W fogyasztáscsökkenést eredményezett! :Y Namost nem hiszem, hogy az 5850-en hasonló VRM felépítés és memóriák mellett ez az érték lényegesen eltérne. Valamint azt is számoljuk bele, hogy a 157mhz-ről 400Mhz-re emelkedett mag már matematikailag is 2,5X-es szorzó, ha csak 10W a GPU üresjáratban a teljes kártya 27W üresjárat TDP-jéből, az már biza +15W, a 0,95V-ról 1V-ra növel feszültség pedig kb. négyzetesen számít, az +10%, rászámítva az immár 25Wot kajáló GPU-ra ez +2,5W, tehát összesen 17,5W-al növekedett a GPU fogyasztása, és erre még rájön a barátok közt is legalább +20W memória-plussz. Ja és itt még nem is csinált semmit a GPU, és már +37,5W-nál járunk! Tudom, az lenne a 100%-os megoldás, ha szépen ki tudnám mérni, de sajnos már nincs a birtokomban a fogyasztásmérő, amivel régen méregettem, de ha bárhol logikai hibát találsz, ne tartsd magadban. lehet, hogy ezenkívül az UVD csak +3-4W, de akkor összesen már át is léptük a 40W-ot, bőven a komplet kártyára nézve! Mert hiába takarékoskodik a szoftver az UVD motorral, ha az egész VGA 400/900Mhz-en megy!

    Ellenben a procim fogyasztása alapórajelen legdurvább terhelésre kb 65W: [link]
    Namost, ha hozzáveszem, hogy a full-hd-s videó 5-20% között terhel, és nem egy 8 szálon futó Linx, akkor olyan maximum 20W-ot számolhatunk rá. Ja, és a procinak van annyi esze, hogy ha lement a videó, nem felejti el magát üresjáratba tenni, és nem kell ehhez bezárjam a fülecskét. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák