Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Geth #31487 üzenetére

    "Valóban ír minimálisan ír az AppData alá, de csak a Temp-be"

    Nekem van egy qBittorrent mappám a AppData/Local-ban is, méghozzá fontos fájlokkal, ami ha kikapcsolom a qbitet, átvándorol a fő mappába. Én Everest-el néztem meg, hol vannak még bejegyzések, de esélytelen kideríteni melyiket csinálta a portable, mert volt fönt telepített verzióm is. Most a portable fut, teljesen rendben van, és jóval kevesebb helyet foglal, mint a telepített. A telepített 100 MB fölött van, a porta meg vagy 30. Ezt sem értem..... Na, nem mintha számítana az a pár mega, csak érdekesség. :)

    Egyébként az eredeti telepítőből kicsomagolt változatok szerintem egyáltalán nem biztos, hogy portableként fognak működni, és itt nem csak a qbitről beszélek, hanem általánosságban minden kicsomagolható exe-jű progiról. Attól, hogy nem fut a telepítő, még a program bekapcsolásakor ugyanúgy írhat bárhova, kivéve a rendszergazdai jogosultságot igénylő regedit bejegyzéseket. Lehet, hogy csak azokat a portable progikat érdemes használni, amik eleve annak készültek. (Gondolom a portableapp.com-os progik azok. Pl. a LibreOffice is azt adja meg a portable változatának forrásául a honlapján.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák