Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz echterion #100 üzenetére

    Még nagyobb jutalom lenne, ha át lehetne igazolni a japán branch-hoz.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #101 üzenetére

    A nyugati emberek többsége nem lenne képes kint dolgozni - azaz felvenni az ottani munkamorált, tempót, stb.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #102 üzenetére

    Akarat kérdése.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • echterion

    nagyúr

    válasz Synthwave #101 üzenetére

    A minőségügyi igazgatónknak sikerült, 3 évig kint élt a családjával, aztán azt mondta, ennyi elég is. Szóval, nincs lehetetlen, bár én oda nem akarok kiköltözni, de mondjuk az amerikai, a belga vagy az angol részleg komolyabban érdekelne.

    **********

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #103 üzenetére

    Ha nem élvezné (mert ki élvez heti hat munkanapot?), akkor minek? Simán megértem, ha valakinek feláll a szőr a hátán a japán munkamoráltól. Sokaknak nem biztos, hogy ad annyit Japán, mint amennyit be kéne "áldoznia" munka területén.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #105 üzenetére

    Heti 6 munkanapot megkapod itt is, azzal a különbséggel, hogy a fizetésed egyenlő a gázszámlával.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #106 üzenetére

    Ilyenkor kell munkahelyet váltani - akinek meg nincs se papírja, se szaktudása, se nyelvtudása, az megszívta. Japánban meg végképp megszívná.

    De érdekes módon, én diákmunkával ki tudtam termelni a gázszámla 8x-osát - iskolaidőben :P

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #107 üzenetére

    Iskolapadból könnyű ám megszakérteni az életet. Főleg másokét.

    Igen? 640 ezret kerestél diákmunkán? Csakmert 80 ezer a gázszámla.

    :W

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • echterion

    nagyúr

    válasz Synthwave #108 üzenetére

    Ennyit azért nem lehet, de fű alatt lehet jó szakmával némi pénzhez jutni, de persze az már nem diákmunka.

    **********

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #108 üzenetére

    "Iskolapadból könnyű ám megszakérteni az életet."
    Való igaz, biztos nem tudok semmit sem, hisz' csak egy ostoba iskolás vagyok, aki 19 évesen magát tartja el. Minden álmom az volt, hogy heti 30 óra iskola mellett lehúzzak 20-30 órát melóhelyen, ahol a minimál órabért vágjám hozzák (persze én mindig akkor jövök, amikor van műszakpótlék) és csak annyi előnyöm van, hogy nem kell lakbért vagy deviza hitelt fizetnem és van munkahelyi étkeztetés (ami kimerül két burgerben meg egy adag krumpliban, de legalább letudva egy a napiból). Így éppen, de kijövök a pénzemből.

    "Főleg másokét."
    Most erre mit mondjak? Mindig is szomorúan konstalláltam, hogyha valaki nem tud idehaza (sem) megélni. Aláírom, az élet során rengeteg olyan dolog történhet, amire nem lehet felkészülni és ezzel anyagilag hátrább kerül az ember, és még előnyösebb állást se tud szerezni magának, de... lehet jobb lett volna, ha ő is iskolapadból bírálja az életet, képzi magát, amíg megteheti és akkor nagyobb valószínűséggel nem lenne olyan helyzetben amilyen.

    "Igen? 640 ezret kerestél diákmunkán? Csakmert 80 ezer a gázszámla."
    Jó tudni, hogy valahol tízszer annyit fizetnek, mint én. Biztos azért van, mert jól tűröm a hideget és keveset főzök.

    Azért itt húzhatunk egy vonalat, mert bőven off-topic :U

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • ldave

    Topikgazda

    Szeptember 18-én kezdődik az idei Tokyo Game Show.

    Én leginkább a Persona 5-ről várok végre új híreket, ha minden igaz idén év végén jön ki a játék Japánban, de egyelőre még egy képet se láttunk belőle.
    Final Fantasy XV-ről és a Kingdom Haerts III-ból is jó lenne valami infó, azokról se lehetett sokat hallani az elmúlt évben.

    A Slime draws near! Command?

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz ldave #111 üzenetére

    Lesz Direct alatta vagy a személyesen kint lesz a Nintendo?
    Még szerepelni fog a Yakuza 5 is, arra is kíváncsi leszek. Persona téren meg cseppet művelődni kéne, mert nagyon idegen nekem a Shin Megami Tensei...

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #110 üzenetére

    Jól tűröd a hideget? Én is. Mert 80 ezeres gázszámla mellett pulóverben ültem a szobában télen. A pofám leszakadt, a TIGÁZ helyett is.

    Persze más is lehetne, ha nem lenne egy 100%-ra leszázalékolt, afáziás és részlegesen bénult édesapa, aki nevetséges rokkantnyugdíjat kap és aki 4 (!) agyembólián van túl, szóval CSODA, hogy egyáltalán él - és akiről pluszban gondoskodni kell (ami ugye idő is, egyebek mellett), így gimnázium után sok választás nincs, ha azt akarjuk, hogy az amúgy szintén nem túl egészséges, 62 éves édesanyának (aki KÉNYTELEN jeles acélszerkezeti technikusi végzettséggel a posta logisztikai központjában 4-5x 12 órázni éjszakai műszakban, mondanom sem kell, hogy mennyire nevetséges összegért) legyen egyáltalán valami nyugdíja. De hogy még szebb legyen, az elmúlt 5 évben a fizetése folyamatosan CSÖKKEN, 25 ezerrel keres kevesebbet, mint előtte; ami amúgy is egy vicc volt, de így legalább még szembetűnőbb, hogy "halad" az ország előre. Meg az árak is. De ugye dúskálunk a lehetőségekben, mert szarunk a szülőkre magasról.

    Meg nem lenne egy 3 szintes, kertes, családi ház (amire amúgy lenne mit költeni; 2-3 millát minimum), amit fent kell tartani (csak a komplett rezsi olyan 100-120 ezer / hó, évszak függvényében), nem lennének banki hátralékok (szerencsére már csak egy és az sem túl sokáig - a téli német kintléttel a másik kettőt már ki tudtam fizetni), ránkkényszerített csatornázás (amire amúgy semmi szükség nem lenne, mert van óriási emésztő, 1,5 m vastag betonból), ami alsó hangon 350 ezerben fog megállni. Bár végülis ez utóbbi nem kényszer, mert lehet választani talajterhelési díjat is, ami 3000 Ft / víz köbmétere / hó. Ja, köszi.
    A szülők havi gyógyszere durván 40 ezer. Ha az apát orvoshoz kell vinni ellenőrzésre, sebészetre, akkor taxi. Mert a mentők ilyenre ugyan miért? Nincs kapacitás, TB-t meg poénból fizetsz. Viszont ha vársz 4-5 órát, akkor talán kijönnek. Helló, Magyarország.
    Kutya is van - csak ebben a hónapban majd' 30 ezret vitt el az állatorvos. És még van nála egy körünk. Mert szeretjük ezt a kis dögöt és nem akarjuk, hogy felforduljon. Meg ilyen apróságok.
    Az, hogy gyakorlatilag 4,5 éve vagyok depressziós, külön segít. Segít ráébredni, hogy azért szép az élet. Jó a grafikája.
    De örülök, hogy neked csak magadra kell gondolnod. Mester.

    Én az ignoranciát konstatálom szomorúan. Úgyhogy inkább meghúzom a vonalat.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nonsen5e #87 üzenetére

    Ha érdekelnek VN-ek, akkor nézz körbe animeaddicts.hu-n.

    Az oldal mentálhigiéniás színvonala elég elkeserítő, de jópár VN fent van letölthető verzióban. Sok GB-os csodák is.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Na, történt ma valami pozitív is; az ígéretnek megfelelően megjött a ToX 2 DOE.

    A fémdoboz nagyon guszta, anyagból van, dombornyomott; szóval igényes. Vékony (puha) műanyag tokban van, aminek az eleje jórészt átlátszó, a hátulja meg olyan, mint a szabvány PS3 játékoké - képek, text, HDD-igény, miegymás. Kicsúsztatod belőle a fémet és voilá.
    A lemezek szépek (a szitázás más rajtuk, mint a neten található képeken), audio CD a helyén, az előrendelői puzzle is egész pofás. Mondjuk nem neked kell kirakni, már készen kapod, fóliázva.

    Egyedüli kiábrándító tényező a User Manual, mert piszlicsáré 10 oldal, az is fekete-fehérben. Leírja, hogy ne rakj tüzet a PS-en, kit hívj, ha mégis sikerült felgyújtani, melyik gombbal mit csinálsz, ill. 1 oldalon bemutatja a két főszereplőt. Na, ezt azért nem így kellett volna. A teljes manual letölthető, de ejnye.
    Egy 50 oldalas, puhafedeles artbook is jól jött volna mellé, a ToX 1 DOE mintájára - de gondolom ezt cserélték fel a fémdobozzal.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #113 üzenetére

    Ez a tipikus "történhetnek olyan dolgok az életben, amin nem lehet változtatni"... nekem nincs családom, egyedül vagyok, van pár ismerős akivel néha dumálok és ennyi. Háziállat csak halak, van egy minimum 30cm-s algaevőm is, a halak jó háziállatok - nem rinyálnak, nem esznek sokat, ritkán betegednek meg és akkor is csak egy plusz oldat kell a vizükbe. Egyedül vagyok, de csak is azért, mert más választásom nemigen volt: anyám részegen kidobott az utcára 14 évesen, apám már 250km-rel arrébb lakik újraházasodva, nagyszüleimet sosem ismertem, dédanyám szegény évekkel ezelőtt meghalt. Anyám természetesen nem állt le rossz szokásával (bár már a jeleit mutatja...), a férjével pedig egyáltalán nem voltam jóban. Azért képzeld el azt a szituációt, hogy nincs senki akire támaszkodhatsz - bár apámmal megvagyok, de messze van, érettségi szezomban kisegített anyagilag egy keveset. Hogy eltartsam magam, hétvégén mindig dolgoztam, nem jutott nekem időm olyan úri mulattságokra, mint "buli a haverokkal" vagy "mozizni egyet a barátaimmal", spóroltam, április óta meg már "nyugalomban" élek. Szociális kapcsolataim így a nulla felé konvergálnak, a maradék szabadidőmben is olyan faszságokat csináltam, mint minimális angol magamra erőltetése és japántanulás. Én most vagyok ott, hogy változtatnom kell a jövőmön, képeztetnem kell magam amíg egyszerű (meg ingyenes) és próbáljak jobb pozícióból indítani.

    "De örülök, hogy neked csak magadra kell gondolnod. Mester." - Köszönöm kedvességed... majd amikor legközelebb ilyeneket írsz, próbálj meg elvonatkoztatni a saját helyzetedtől és elképzelni, hogy nem csak neked (azaz nektek) lehet szar. Igen, a magamra kell gondolnom, ami nem egyszerű. Ezt egyelőre tudtam olyasmikkel kompenzálni, mint kávé és a felesleges (fizkém, kémia, műszaki ismeretek, fizika) órákon történő alváshiány pótlása - mert nem hinném hogy 18 évesen az a normális, ha reggel hatkor felkelek és este tíz-tizenegy körül érek haza és akkor még tankkönyv se volt a kezemben... Konkrétan azt se engedhetem meg magamnak, hogy beteg legyek, mert ha egy hetet nem megyek dolgozni, az semmiképp sem vezet semmi jóra...

    Amikor a vonal meghúzását kértem, ezt akartam elkerülni; hogy versengenünk kelljen egymással, hogy kinek szarabb... mert bármilyen meglepő, fáj bevallani magamnak, hogy nem tudhatok senkit sem magam mellett és egy hajszál választ majd el szeptember elsejétől, hogy bármikor összeomoljak fizikailag vagy mentálisan...

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • echterion

    nagyúr

    Srácok, mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb, ennek ellenkezőjéről ne akarjátok már meggyőzni egymást.
    Mindenki boldogul, ahogy tud, ha rám hallgattok, nem turkáltok egymás tárcájában / magánéletében.

    **********

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Synthwave #114 üzenetére

    Köszi a linket, holnap végre ha lesz netes fordulónap, megkukkantom majd. :)

    Ez a ne gyújtsd fel a PS-t olyasféle, mint, hogy ráírják a mikrókra, hogy ne szárítsd benne a macskát.... :D

    más:
    Ha az XV kijön, majd akkor rohanok megvenni a "current-gen" konzolt, addig még úgyis felére csökken az ára, mert bármennyire is akarom, hogy jöjjön, egyhamar (3. évezred) nem számítok a kijövetelére...
    XV után kijön majd az XV-2, XVI online, majd a Noctis Returns: Final Fantasy XV... ha a mostani trendeket nézzük. :DD :DD
    De én remélem, hogy valamennyire megmarad majd az XV/következő játékokban is a teljes open world érzet. Mert hiába az (egyébként FF-be rohadtul nem illő - egyébként eszméletlenül jó harcrendszer), a sokak számára gyenge sztori (ízlés kérdése, nekem összességében tetszett és végre teljesen happy end volt :) ) és a bűnranda grafika (na ezt elismerem, mintha az előző évezredben rajzolták volna) az a bejárható világ a 4 kontinenssel nagyon jó volt.
    Összességében azt mondom, erre jó az ARR mint MMORPG, n+1 órát belelehet ölni, nem 100%-olható pár nap alatt. :)

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #116 üzenetére

    Jó, érted, de amikor olyanokat írsz (kissé lesajnálóan), hogy milyen választásom lehetett volna, amikor lövésed sincs arról, hogy mi volt ténylegesen, akkor mit vársz?

    Neked volt választásod érettségi után, nekem nem sok. Ha a magad szükségleteit kipipálod, már megvagy, léphetsz a következő pontra, lassan, de biztosan haladhatsz előre; nekem másokra is kellett gondolnom - és még mindig kell, reméljük sokáig. Bizonyos szempontból neked könnyebb, bizonyos szempontból nekem.

    A fizikális / mentális breakdown itt már megvolt, neked addig még van 10 éved, csak kiötlesz valamit, hogy ne legyen - mert nem éppen szívderítő. A depresszió verme igen mély, és omlós-féle fala van. Aztán csak azt érzed, hogy elsuhant melletted az élet. Egy fokkal azért jobb, mint hogy ha egy csőrös kamion suhant volna el fölötted.

    Most nincs kire támaszkodnod, de majd lesz, aztán családot alapítasz. Nem kell ezen agyalni, mindig lesz valamilyen holnap - ezt az egyet megtanultam. Részemről magamat ismerve úgyis egyedül halok meg, de az már egy másik történet.
    A stresszt elkerülve sokat könnyíthetsz a mindennapokon, az igazán fontos dolgokat meg úgysem tudod pénzzel megszerezni.

    Hozzunk létre alapítványt. ;] :DDD

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz echterion #117 üzenetére

    A tárcámban bárki turkálhat. Amit talál, azt viheti. ;]

    :>

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Vannak érdekes dolgok ebben a ToX 2-ben.

    Az elejét egy picit siettetettnek, elkapkodottnak éreztem. Az első anime cinematic is később jött, mint vártam - viszont a színvonalat hozta; nem néztem még utána, de gondolom ez is ufotable, az elődhöz hasonlóan. Mindenesetre nem akarok megítélni semmit, még csak 8 órám van benne. Azt viszont furcsállom, hogy eddig még semmilyen trophy-t nem kaptam - egyet se.

    A benyomásom az, hogy kicsit dark-osabb lesz a történet vonalvezetése; elég a legeljén végigmenni a vonaton és megérted, hogy miért hiszem ezt. Meg aztán a PG16 besorolás is erre enged következtetni.
    Viszont már most akad bőven utalás és "fun fact" az első részre vonatkozóan, s bár a menüben van egy Xillia enciklopédia, nyilván más érzés (értsd; "Hóóó? Fless."), ha megvolt játék szintjén is az előzmény.

    Ami idegesítő, hogy Ludger főhősünk olyan, mint egy kuka - kb. annyit beszél. De legalább van Elle, szóval loli-power. Jude meg egy tipikusan olyan szereplő, akit a a ToX 1 elején nem igazán kedveltem, aztán egyre inkább szimpatikus lett. Ha jól láttam, az egész gárda fel fog tűnni itt is, mint játszható karakterek. Gaius + Muzét párosról is rebesgetnek valamit (ők ugye korábban boss-ok voltak).

    Beszédről még annyit, hogy feliratozás van, de japán hangsáv nincs most sem. :<

    Ha a game észleli a ToX 1 mentéseket a vinyón, kapsz egy kis accessory item-et, ha van cleared save is, akkor egy másikat is.

    Az első részben ugye az elején választhattál két szereplő közül, így két végigjátszásod volt. Apróbb eltérések voltak csak a két vonal között, de lényegében ugyanazok maradtak.
    Jelen esetben csupán Ludger a választható hős, viszont a történet bizonyos pontjain (eddig elég gyakran) 2 opció közül választhatsz, hogy adott szituban mit mondasz / csinálsz (ToX 1-ben ilyen ugye nem volt) és ennek függvényében alakulnak tovább a dolgok. Van, hogy van időlimit a válaszadásra, de legtöbbször nincs.
    A számtalan kombináció miatt szerintem lesz egy párféle befejezés.

    A Lilium Orb-okat felváltották az Allium Orb-ok (nyilván Jude ezért sem lvl 99-ként csatlakozik a partihoz), ennek következtében a karakterfejlesztés is gyökeresen megváltozott. Jegyzem, ennek a Lilium -> Allium váltásnak a történet miatt volt létjogosultsága, de nem akarok spoiler-ezni.
    Eddig ez mondjuk nem tetszik, mert kifejezetten lineárisnak tűnik. Meg wtf-nak. Talán majd letisztázódik ez is.

    Az első rész sem volt ilyen szempontból egy Fallout, ha meg elvitted a karaktereket lvl 99-ig, úgyis megvolt mindenkinek a magára vonatkozó összes fejlesztése (kivételt képeznek ezalól a skill book-okból tanult dolgok), de az a hálós rendszer mégis csak adott némi sakkozásra okot.
    Itt most elemental ore-okat gyűjtesz (harcok után kapsz, illetve a helyszíneken elszórva találsz), amikből fejleszted az arte-okat (gyak. mindenféle spell-ek) és tanulsz belőlük skill-eket. Az is újítás, hogy ha bizonyos ellenfelekből egy meghatározott számot bedarálsz, SP-t (skill point) kap egy-egy karakter. Az előre definiált, hogy melyik karakter milyen lény után kapja ezeket, de eddig úgy vettem észre, hogy ez nincs leírva sehol. Szóval bátorítják az embert a random csatározásra.

    Újításként itt van még a job-rendszer, amiben mindenféle kis mellékküldetéseket vehetsz fel a városokban a megfelelő embernél. Nyírj ki ilyen-olyan lényeket, hozz ilyen-olyan tárgyakat, ilyesmik. Ezért pénzt és status pontokat (és ezáltal majd fokozatosan status-szinteket, pontosabban title-okat) kapsz, amik kellenek a komolyabb job-okhoz.
    Pénzre meg lesz szükséged, mert nagyon hamar 20 millió Gald-os tartozásba vered magad (sok választásod nincs), azt pedig folyamatosan törleszteni kell. Persze dönthetsz úgy is, hogy nem, de annak nem sok értelme van.
    Mindenféle travel restriction-ök is vannak, amit a folyamatos visszafizetéssel tudsz lépésről-lépésre eltöröltetni. Ha időben kesselsz, item-eket is kaphatsz a postaládádba. A debt collector Ludger egy régi jány osztálytársa, aki elég hyper - meg lökött. :DDD Erről még lehetne írni, de nem akarok minden poént lelőni.
    Ellenben az is sugallva vagyon, hogy ha rendesen tejelsz, jó dolgok fognak történni, ha meg mind a 20 milliót visszaadod, valami egészen frenetikus.

    A másik újítás, hogy van egy mellékküldetés, miszerint meg kell találnod 100 elkóborolt macskát. Ha megvan az összes, akkor valami egészen macskasztikus fog bekövetkezni.
    Szóval a macsekok itt egyfajta "kalózládikók" az első részből. Ha már vannak cirmosaid, el tudod őket küldeni item-eket keresni az eddig már meglátogatott helyekre. Érdemes ezzel szöszölni, a hét minden napján más bónuszokat kapnak (mittudomén, pl. kedden minden talált item-ből a dupláját hozzák) - és vannak olyan tárgyak is a játékban, amikhez csak így tudsz hozzájutni.

    ToX 1-ben is jártunk Elympios-on (legalábbis egy töredékén), ezért érdekes feeling volt itt kezdeni a kalandozást. Azok a helyek, amiket a prequel-ben meglátogattál, ugyanúgy festenek.

    World map-ot még nem láttam, remélem, hogy majd lesz. Mert jó volt az.

    A skit-ek eddig zsírok, csakúgy, mint az első részben. Szórakoztatóak és szépen lassan mélyebb betekintést engednek a szereplők személyiségébe, életébe, hülyeségeikbe.

    A harc is maradt a pörgős, real time fighting-game feeling (egy pici újítással). Az elején kaotikusnak tűnhet, de szépen lassan letisztul majd. A rengeteg skill, linked skill, linked arte, mystic arte, kombó közbeni partnerváltás meg egyéb nyalánkságok miatt brutális mennyiségű kombó van.

    Eleddig ezek az első benyomások, de ugye hagyni kell még ezt pár tucat órát érni. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #121 üzenetére

    Úgy fest, a shop-rendszer is változott. Már nem az van, hogy a boltoknak is leend szintjeik 1 és 100 között, amit fejleszthetsz mindig az éppen vonatkozó tárgyak beáldozásával vagy pénzzel, hanem fix választékok vannak, amik idővel javulnak. Eh. : /
    Viszont így nem tudom, hogy nagycsomó tárgynak mi lesz a valós haszna azon kívül, hogy egy-egy küldetéshez kellenek vagy éppen eladjuk őket.

    Ellenben megjelentek itt-ott elszórva a Vending Machine-ek, amiknél a legalapvetőbb buff / debuff löttyöket meg zseléket lehet megvenni.

    A harc menetében egy-két viselkedési beállításon kívül jött még egy újdonság, miszerint Ludger a dual wield sword-ok mellett az L1+R2 lenyomására dual pistol-ra vált (értelemszerűen, miután megkapjuk őket) és a közelharcból a távolságira nyergelődik át. Persze fejelési távból is lehet puffogtatni.
    Az már magától értetődő, hogy ezzel az amúgy is durva mennyiségű keresztbe-kasul kombóhoz hozzájön még egy nagy lapát. Meg ki ellen mit-hogy érdemes, etecera.
    Ismételt L1+R2-re visszatérünk a kardokhoz.
    Egyelőre nem tudom, hogy más szereplőnek is lesz-e ilyen másodlagos hadak útja.

    Azt mondtam már, hogy az anime-betétek Ufotable, de azt is, hogy a karakterdesign Fujishima Kōsuke?

    Szóval

    Ja, erről jut eszembe; Elle nagyon kis kávájii. <3

    Ahogy elnézem, a lolifix is meglesz. Persze csak az ártatlan vonalon.

    És az übermage Elize is visszatért, ugye. Eddig sem volt kutya a kis gót-fodros szerelésével, de most különösen szerelmetes lett a két copfjával, kis masnikkal és iskolai egyenruhával. <33

    \ (^______^) /

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #122 üzenetére

    "World map-ot még nem láttam, remélem, hogy majd lesz. Mert jó volt az."

    Van, csak később kapjuk meg, onnantól kezdve pedig bármilyen eddig meglátogatott helyre instant utazhatunk.
    A történet legelején még mindenhová gyalog, némi főszálon való haladást követően egyes helyeken egy-egy NPC kísér át instant egy szomszédos lokációba / városba. A térkép majd csak ezután, persze nem rögtön.

    "Az előre definiált, hogy melyik karakter milyen lény után kapja ezeket, de eddig úgy vettem észre, hogy ez nincs leírva sehol."

    De, le van. Az Enemy Data menüben, miután adott lényen négyzetet nyomunk. Azt viszont fontos megjegyezni, hogy csak olyan lanye kerül be a listába, amit egyszer már hidegre tettünk.

    "Viszont így nem tudom, hogy nagycsomó tárgynak mi lesz a valós haszna azon kívül, hogy egy-egy küldetéshez kellenek vagy éppen eladjuk őket."

    Megintcsak későbbiekben lehet őket ténylegesen felhasználni. A kereskedőknél majd lehet elég combos custom item-eket legyártatni, amik bizonyos alapanyagokba + némi pénzmagba kerülnek. Persze itt sem rögtön mindent egyből, majd szépen, fokozatosan.
    Ez is újítás amúgy. Ha már shop level-ek nincsenek.

    "Ludger a dual wield sword-ok mellett az L1+R2 lenyomására dual pistol-ra vált (értelemszerűen, miután megkapjuk őket) és a közelharcból a távolságira nyergelődik át. Persze fejelési távból is lehet puffogtatni.
    ...
    Egyelőre nem tudom, hogy más szereplőnek is lesz-e ilyen másodlagos hadak útja.
    "

    Úgy fest nem, ez Ludgernél úgy működik, mint pl. Elize-nél a Teepo Switch, Jude-nál a Snap Pivot, stb.
    Viszont még később a dual sword + dual pistol mellé kapunk majd brutál two-handed sledgehammer-t is. A kombók és lehetőségek száma ismét tovább bővül. Ill. már az L1+R2 mellett az L1+R1-gyel is lehet cycling-olni a fegyvereket. Szóval igen, kifejezetten sokrétű és komplex a harcrendszer, kell neki időt hagyni, amíg nagyjából belejön az ember.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • ldave

    Topikgazda

    Első komolyabb trailer a Persona 5-ből: [link] PS3 mellett PS4-re is jön.

    A Slime draws near! Command?

  • Máté94

    addikt

    válasz ldave #124 üzenetére

    De jól kinéz! *.*

    Az animét mindenesetre már várom belőle, ha lesz. :))

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz ldave #126 üzenetére

    Jön valami DQ PS4-re?

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • ldave

    Topikgazda

    válasz Mister_X #127 üzenetére

    Aha, de csak valami olyasmi, mint a Hyrule Warriors, szóval nem fővonalas DQ rész, hanem egy Dynasty Warriors stílusú játék.

    A Slime draws near! Command?

  • ldave

    Topikgazda

    Ez lenne a Square Enix idei TGS felhozatala:

    Dragon Quest X Online
    Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
    Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen
    Bravely Second
    Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
    Chaos Rings III: Prequel Trilogy
    Kingdom Hearts 2.5 HD Remaster
    Final Fantasy Explorers

    Nem lesz ebből jövőre FF XV :(

    A Slime draws near! Command?

  • nonsen5e

    addikt

    válasz ldave #129 üzenetére

    Az ARR az esetleges kiegészíto lehet, vagy csak mutogatják, hogy ilyenük is van?

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • ldave

    Topikgazda

    válasz nonsen5e #130 üzenetére

    Szerintem utóbbi, max a következő nagy patch-et mutatják, ha jól tudom kiegészítő egyelőre még nincs bejelentve, de ha FF XI és az Everquest példáját nézzük, akkor biztos lesz jópár.

    A Slime draws near! Command?

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz ldave #129 üzenetére

    A Bravely széria is Square, nem? Ellőtték volna a Bravely Secondot a 29-ei Directen és annyi? :F

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • ldave

    Topikgazda

    válasz Mister_X #132 üzenetére

    Nemtom.

    Final Fantasy Explorers dobozkép:

    Klasszikus, csak a betűtípus új.

    [ Szerkesztve ]

    A Slime draws near! Command?

  • ldave

    Topikgazda

    Ma indul az Xbox ONE Japánban, ha 6000-nél többet adnak el belőle, akkor megelőzheti a PS4-et!

    Múlt heti adatok:

    |System | This Week | Last Week | Last Year | YTD | Last YTD | LTD |
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    | 3DS # | 37.515 | 35.702 | 67.022 | 1.434.770 | 2.457.480 | 16.096.690 |
    | PSV # | 20.734 | 16.427 | 8.405 | 857.695 | 685.578 | 3.213.052 |
    | WIU | 8.584 | 8.985 | 6.741 | 382.050 | 434.910 | 1.907.480 |
    | PS3 | 7.895 | 2.376 | 20.090 | 354.612 | 592.074 | 10.064.286 |
    | PS4 | 6.502 | 5.923 | | 678.185 | | 678.185 |
    | PSP # | 187 | 324 | 6.218 | 96.649 | 352.624 | 20.165.058 |
    | 360 | 86 | 177 | 177 | 7.968 | 17.980 | 1.647.284 |

    A Slime draws near! Command?

  • nonsen5e

    addikt

    válasz ldave #135 üzenetére

    Ezek darabszámok? :Y
    Nagyon kapósak ott a kézi konzolok ahogy látom, vagy az egész világban ilyenek csak én nem vagyok jól értesülve? :F

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • ldave

    Topikgazda

    válasz oriic #136 üzenetére

    Megkerestem a PS4 nyitást:

    |System | This Week | Last Week | Last Year | YTD | Last YTD | LTD |
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    | PS4 | 309.154 | | | 309.154 | | 309.154 |

    És a Wii U nyitás hetét:

    |System | This Week | Last Week | Last Year | YTD | Last YTD | LTD |
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    | WIU | 308.142 | | | 308.142 | | 308.142 |

    A Slime draws near! Command?

  • ldave

    Topikgazda

    válasz nonsen5e #137 üzenetére

    Aha, ezek heti darabszámok, Japánban van róluk nagyjából pontos infó.

    A Slime draws near! Command?

  • ldave

    Topikgazda

    válasz oriic #136 üzenetére

    Kép a Kotaku-ról, bár nem tudom, hogy mikor készült, de eléggé lehangoló:

    A Slime draws near! Command?

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz ldave #140 üzenetére

    Miért? A mocsok kapitálnacionalista japcsik nem bukóak a külföldi platformra, amire nincs egy gramm japáncentrikus játék sem? ;] Ha kinyitná a pénztárcáját a MS, akkor nem vesztene teljesen piacot az Xbox, de így... Xbox360-nal nagyon jól indítottak, aztán elhalt a dolog, most meg majd persze sírnak, hogy nem veszik a gépet.

    De persze megeshet, hogy úgy vannak vele a japánok, hogy "áh, minek álljak sorban órákkal a nyitás előtt, úgyis ott lesz a polcon, mire halál kényelmesen ott leszek", vagy csak szimplán házhoz szállítanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • ldave

    Topikgazda

    válasz Mister_X #141 üzenetére

    Találtam infót a Famitsu játéktesztekről:

    Crimson Dragon (XBO) – 7/7/6/7 [27/40]
    Dead Rising 3 (XBO) – 8/9/7/9 [33/40]
    Forza Motorsport 5 (XBO) – 7/9/8/9 [33/40]
    Kinect Sports Rivals (XBO) – 6/7/7/7 [28/40]
    Max: The Curse of Brotherhood (XBO) – 7/8/8/7 [30/40]
    Ryse: Son of Rome (XBO) – 8/7/7/7 [29/40]
    Zumba Fitness: World Party (XBO) – 7/7/7/6 [27/40]

    A Slime draws near! Command?

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #123 üzenetére

    Eddig 63 órám van benne, szépen haladok a történettel, bár az is igaz, hogy nagyon alapos vagyok, mindenkivel beszélek, többször is (bizonyos események után egyes NPC-knek új mondanivalójuk van - és bár ez legtöbbször nem szolgál konkrét célt - egy-két kivételtől eltekintve -, de remekül elmélyíti a világról alkotott képet) mindenhol igyekszem minden stash-t, ládikót meg a elemental ore-t begyűjteni, zsinórban csinálom a job-okat, karakter mellékküldetéseket, keresem a macsekokat (most van 65 a 100-ból), etecera. Meg elkezdtem a póker minijátékot is játszani, amit egy kései job teljesítése után kapunk majd meg.

    Szóval ugye az egyik (és legfőbb) újdonság az volt, hogy egyes pontokon választhatunk 2 párbeszéd opció / cselekedet között. Ebből következtettem, hogy többféle befejezés is lesz. Ezt egyelőre még nem tudom alátámasztani, tekintve, hogy az 1. végigjátszást csinálom, japán teszteket / nyugati guide-okat meg nem akarok olvasni. Majd kialakul - de nagyjából biztos vagyok benne.
    Ellenben ezek a válaszok közvetlen hatással vannak arra, hogy a parti tagjai hogyan fognak viszonyulni hozzád.

    Mindenkinél van egy <3-mérce (affection -> Affinity). Ezt alapból két módon tudjuk fejleszteni; az egyik, hogy minél több időt töltünk adott szereplővel linkben, a másik pedig, hogy a válaszlehetőségeknél gyakran (legalább) az egyik opció valamelyik szereplő hozzánk viszonyulásának megítélésében kedvez. Amint lépjük a <3-szinteket, egyre újabb és újabb skill / arte tome-okat / miegyebeket kapunk adott karaktertől. Vannak köztük igen hasznosak is.
    A harmadik mód, hogy folyamatosan csináljuk a parti tagok mellékküldetéseit. Ilyenkor új ruhákat / hajviseleteket is kaphatunk a tome-ok / fegyverek mellett.
    Egy negyedik (mennyi van még? :DDD), kerülőút, ha az időnként birtokunkba kerülő Friendship Potion-okból adagolunk egy kicsit a célszemélynek.

    A másik pozitívuma a <3-fejlesztésnek, hogy a történet adott pontjain adott karakterre vonatkozóan bonus cutscene-eket kapunk, ha kellően magas a hozzátartozó értékünk.

    A skit-ek pedig hozzák az eddigi színvonalat. Nagyon szórakoztatóak. Igazán elmélyítik a főhősőkről alkotott képet és sokszor viccesek is - egyszóval a humor is a helyén van. Ill. egyes skit-ek esetén is van lehetőség 2 féle opció közül választani.

    Ja és ugye szívszerelmem Elize meg Elle, de nem szabad elfelejteni Muzét sem. <33 És igen, ő is csatlakozik majd kalandjainkhoz, Gaius-szal egyetemben. Hujujujj.

    Az eredeti (nem spoiler-ezek, hogy miért használtam ezt a jelzőt) Milla új ruhája is guszta. Sokkal gusztább mint volt.

    Az első rész bejárható területei (2 kivétellel, eddig legalábbis) mind benne vannak ebben az epizódban is, természetesen kiegészülve újakkal is. Ha hozzávesszük még a különböző alternatív szilánk-dimenziókat, egészen óriási content-tel találjuk szemben magunkat. Az még tovább dagasztja a tartalmat, hogy a helyszíneket (ha nem is az összeset) folyamatosan újra fogjuk látogatni.
    Az elődre tett utalások sora is igen kellemes érzéssel tölt el, az ember úgy érzi, hogy egy grandiózus (és amúgy elég egyedi) világ részesévé válik. Egyfajta fantasy-steam punk-sci-fi felvágott, természetesen japán szájízzel.

    A történet maga valóban dark-osabb lett, mint volt, de ezzel nincs semmi probléma, sőt. Spoilerezni nem fogok, de jó cucc. Fordulatokban gazdag, s bár vannak megsejthető dolgok, nem fog minket csalódás érni.

    A nehézséget illetően; moderate-en kezdtem neki (a normal és hard között van), de igazából piece of cake, ha nem olyan helyekre mész, ahol az átlag szörnyek szintje némileg / jóval a parti szintje fölött van. Pár boss battle volt eddig kivétel, ahol tényleg kicsit gondolkodni kellett, hogy mit equip-eljek meg pontosan milyen arte-okkal támadjak. A következő végigjátszás majd hard vagy unknown (very hard) lesz, bár ez utóbbi csak New Game+ esetében válik elérhetővé. Széljegyzetben még megemlítem, hogy ebben a részben is lehet menet közben dinamikusan állítani a nehézségi szintet a menüből.

    Szóval még kalandozunk tovább.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Thorus

    aktív tag

    válasz Synthwave #143 üzenetére

    Köszi az utat ide a topicba.
    Első kérdésem az lenne, hogy Drakengard 3 vagy másik nevén Drag-on Dragoon 3 ehhez hasonló stílusú játékot tud valaki ajánlani mert egészen megtetszett ez a hack&slash.

    Az is jó a ToX2-ben, hogy ami dlc-t megvettél a ToX1-ben azt tudod itt is használni, vagyis csak a ruhákat. Hétvégén én is nekiállok játszani vele.

    [ Szerkesztve ]

    Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Thorus #144 üzenetére

    Ugra-bugra vagdalkozásból nekem csak a Castlevania ~Lords of Shadow~ van, csak arról tudok nyilatkozni. Nem rossz. Szép GFX, folyamatosan bövülő harci repertoár, bucskulós mészárlással, dark fantasy, viszonylag hosszú is. Egyszer majd végigviszem.

    Nyomassad, mert király. Eddig 72 óra, chapter 14, 90 macsek és 3 millió+ Gald. :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nonsen5e

    addikt

    Szerintetek lenne igény valami alaposabb A Realm Reborn logoutos irkálmányra? :)
    Napokban újra belekezdtem most a Lightningos event miatt (szidhatja a trilógiát bárki ahogy akarja ÉN IMÁDOM) és jobban tetszik mint valaha, szerintem a WoD egyhamar nem lesz megvéve. :P
    S ahogy láttam Gamepodon meg itt sem volt még róla semmi bemutató. Igaz még csak 40 vagyok 3 hónap játék után, de na, a játék alapjai elég jól megvannak. :)

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nonsen5e #146 üzenetére

    Játszottál más FF-et korábban?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Synthwave #147 üzenetére

    III (windows phone), VII (steam), VIII (steam), X, -2 elkezdve (ps3), a trilógia és az XIV eddig, eléggé durván más mint a korábbiak amiket szintén szeretek, de nekem tetszik a mássága maga. Szóval teljesen megértem azt aki azért szidja mert nem olyan mint a többi (mondjuk a beszélgetni való npc-k meg városok nekem is baromira hiányoztak - a linearitást simán el tudom viselni), de nekem úgy tetszik, hogy más. Aztán lehet, sőt valószínű, hogy ennél is jobban tetszene ha megcsinálnák "tradicionális módszerekkel" újra az alapjaitól az egészet.

    Eddig 2 oldal word-nél tartok de még semmit sem írtam... logouton mennyi a max terjedelem? :P

    Következőnek melyik részt gyűjtsem be? XII-vel szemezek még, azt nem is lenne olyan nehéz beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • ldave

    Topikgazda

    válasz nonsen5e #148 üzenetére

    Jöjjön csak a cikk, én valahol 30 körül álltam le a XIV-gyel, sajna a PS3-on nem fut igazán jól, pedig fantasztikus játék.

    Számomra a XII a legjobb FF, ever. Jó lenne belőle a X-hez hasonlóan egy HD átírat.

    A Slime draws near! Command?

  • nonsen5e

    addikt

    válasz ldave #149 üzenetére

    Akkor szerintem a következő játék kérdése eldöntve... :DDD

    Igen, sajnos a PS3 teljesítmény nem a legjobb, épp ezért írom ezt főleg PC szemszögből (nem mintha olyan sokat számítana, ugyanaz a játék, kicsit más UI - de PC-n is játszom DS3 controllerrel, meg próbáltam fordítva PS-en is bill+egérrel (és támogatta :C ), próbának jó volt, de maradok főként a gépnél, max majd ha hely szűkében vagyok valamikor utazáskor akkor jó a PS. Mondjuk megnéznék egy 72 fős Frontlinet mit művelne 256mega rammal -kár, hogy utálom a pvpt. :U

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

Új hozzászólás Aktív témák