Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • echterion

    nagyúr

    válasz Synthwave #108 üzenetére

    Ennyit azért nem lehet, de fű alatt lehet jó szakmával némi pénzhez jutni, de persze az már nem diákmunka.

    **********

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Synthwave #108 üzenetére

    "Iskolapadból könnyű ám megszakérteni az életet."
    Való igaz, biztos nem tudok semmit sem, hisz' csak egy ostoba iskolás vagyok, aki 19 évesen magát tartja el. Minden álmom az volt, hogy heti 30 óra iskola mellett lehúzzak 20-30 órát melóhelyen, ahol a minimál órabért vágjám hozzák (persze én mindig akkor jövök, amikor van műszakpótlék) és csak annyi előnyöm van, hogy nem kell lakbért vagy deviza hitelt fizetnem és van munkahelyi étkeztetés (ami kimerül két burgerben meg egy adag krumpliban, de legalább letudva egy a napiból). Így éppen, de kijövök a pénzemből.

    "Főleg másokét."
    Most erre mit mondjak? Mindig is szomorúan konstalláltam, hogyha valaki nem tud idehaza (sem) megélni. Aláírom, az élet során rengeteg olyan dolog történhet, amire nem lehet felkészülni és ezzel anyagilag hátrább kerül az ember, és még előnyösebb állást se tud szerezni magának, de... lehet jobb lett volna, ha ő is iskolapadból bírálja az életet, képzi magát, amíg megteheti és akkor nagyobb valószínűséggel nem lenne olyan helyzetben amilyen.

    "Igen? 640 ezret kerestél diákmunkán? Csakmert 80 ezer a gázszámla."
    Jó tudni, hogy valahol tízszer annyit fizetnek, mint én. Biztos azért van, mert jól tűröm a hideget és keveset főzök.

    Azért itt húzhatunk egy vonalat, mert bőven off-topic :U

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák