Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz MiklosSaS #139257 üzenetére

    Oké, 4-5 hónap. kb. 200hsz.
    "Xeon": 7db,
    "hat magos": 1db, ami a sajátomra vonatkozott (+ "hatmagos" 17db, jóindulatból legyen ez is itt)
    "veterán": 3db,
    "CCX": 37db

    Ez szumma 65db, ráadásul az átfedéseket ebből nem is vontam le, mikor pl. "veterán hatmagos"-t írtam.... Szóval ez a nálad saccra 70%+ a valóságban jó lesz szűk 30%-nak. :C

    Nem kell Epyc, már írtam, hogy a kétmagoson is elketyeg, amin jelenleg dolgozom (nem olyan pici projekt), de jól jöhet a plusz kakaó, jelenleg 7-10 másodperc minden fordítás a kétmagos Sandy i7-en, de nem venném rossz néven, ha ez mondjuk a negyede lenne.
    Az Epyc azért sem lenne feltétlen jó, mert sajnos a fordítások nem szoktak a legjobban skálázódó feladatok közé tartozni, lásd pl. a 3900X-et, alig van előnye a 3700X-hez vagy i7-8700-hoz képest. [link]

    "itt is mint mindig enyhen tulzasba esel"
    Igen, szűken a fejlesztést nézve abszolút. Nem is azért írtam, hogy konkrétan ezért nem akarom Rizsát, ez csak egy szempont, lásd a többit is. És igen, a CCX-től is félek, egyszerűbb az élet egy monolitikus CPU-n, de ezt Te is tudod, tapasztaltad is az 1800X-eden, csak mindig az optimalizálatlan szoftverekre fogod, ami így ebben a formában csak féligazság, hiszen alapból a processzor felépítésének gyenge pontját kell "kioptimalizálni", ami meg aztán a gyakorlatban vagy jól fog működni, vagy nem. És nem tipikusan a teszteken fog ez a probléma kijönni, ideális esetben, amikor pl. semmi más nem fut a gépen, mint a tesztprogram, hanem amikor még 5 másik dolog megy a háttérben, ami kicsit betesz az ideális szálkezelésnek....

    "...a tied a jobb"
    Ezt ne haragudj, de nem tudom értelmezni, mire írtad, vagy hogy jön ez egyáltalán ide.

    (#139258) Gyuri27: Nem én "sz*r"-ozom a Rizsákat, ezt te kommenteled ide kétnaponta, mint konklúziót. :U

    "a piac a sajtó a hozzáértők hót mást irnak le."
    Nézd, te ügyed kinek hiszel. ;) Halkan megjegyzem, nem én vagyok az egyetlen, akiben azért merültek fel kételyek akár a CCX, akár más vonatkozások terén. De tény, általánosan nagyon pozitív volt a fogadtatás, szerintem kicsit sok is lett a hype, illetve kevés a tesztelők ideje alaposabban beleásni magukat a dolgokba. Pl. elég vicces, hogy hozzáértő tesztelők OC-val kb. csak lassulást tudtak az új Rizsákon elérni, bár némelyeknek ez a 9000-es kávétókon is sikerült. :C

    "személyeskedésnek veszed, hogy más a véleményük mert te jobban értesz hozzá"
    A személyeskedést veszem személyeskedésnek, nem a véleménykülönbséget.
    Pl.: "Jobb mindenre is az intel. Főleg a te procid."
    "Amúgy mindenki hülye csak te vagy helikopter."
    Ezek mind teljesen felesleges és ide nem való személyeskedések voltak, ennek semmi köze a véleményünk különbségéhez.
    Az is teljesen felesleges és irreleváns személyeskedés, hogy idekevered, mennyire értek avagy sem a témához. Világosan leírtam az érveim, ahogy az is, hogy semmi gondom azzal, ha másoknak, más elvárásokhoz más termék lesz a megfelelőbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák