Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz hobizoli #69715 üzenetére

    A COM port megléte rétegigény, (mint ahogy au USB to COM átalakítók is, sőt van LPT to USB is ;] ) mind a mai napig, célirányos felhasználáshoz, szerintem szerver vonalon meglesz még sokáig. Az USB nagyon jó dolog, de nem mindenható azért. :D
    A PS2 meg a DSUB most már egyre inkább a BRAND irodába szánt gépeké, majd pár év aztán szépen eltűnik.
    Az első és egyben utolsó PCI-os eszközöm egy Sound Blaster 128 PCI hangkártya volt, ezt közel 10 éven át használtam 6 konfigon keresztül. :U Ezt is csak azért vettem, mert a kezdő PII-es gépem alaplapján nem volt integrált hangkártya.
    Azóta az integrált eszközök javultak annyit, hogy nem éreztem szükségét bővítőkártyával kiváltani (nem vagyok vájtfülű, a hangrendszerem se indokolná komolyabb hangkeltőt).
    Azóta egy pci-e USB 3.0-ás karit vettem, az s1366-os gépbe.

    Dübörög még az i3-7350k ? ;)

    (#69713) arcitec: no igen, az UEFI BIOS-ban pár beállítással ezt simán el lehet érni, hogy az USB ne menjen, ne tudj belépni a BIOS-ba, stb, a jobb lapokban az USB vezérlő akár portonként is testre szabható.

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák