Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Xpod #52 üzenetére

    A TV okosító, főleg a HTPC egy megoldás olyan problémára, ami az emberek nagy része számára nem létezik. Megnyomnak egy gombot a tévé távirányítóján (3-4 gombot, ha nincs hozzá dedikált, vagy shortcut létrehozva :)), indul az alkalmazás a beállított képmódban, magától szól a hang, ha soundbar van akkor azon, mert e/ARC-on kiküldi rá a tévé. Ez éppen az egyik olyan dolog, amit a hangkezelés alatt értettem.

    Képkezelés alatt pedig nappali/esti módokat, kiemeltebb módokat a műsor jellegétől függően, ilyen lehet például a sport. Van, aki játékokra tesz valamennyi élesítést, vagy interpolációt a 24p filmekre, ha úgy jobban tetszik neki.

    Illetve nem az adott eszköz távja vezérli a tévét, hanem fordítva, a tévé távja vezérelhet minden mást. LG-nél annyira minden mást, hogy van, amikor az LG klímát is a tévéről kapcsolom be, mert úgy a leggyorsabb. Bár szerintem ez a többi gyártónál is működik.

    UPC-hez volt médiakártyás opció, és azt a Vodafone is átvette. Nem tudom, még a kínálatban van-e, de hogy volt, az biztos, tudtommal egyedüliként a hazai szolgáltatók közül. Nekem a Yettel TV koncepciója a médiakártyánál és boxnál is szimpatikusabb. Ha tehetem, akkor az/ilyen lesz, ha valamikor újra kéne majd tévéelőfizetés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák