Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    Értem.
    De.
    "A tuner/kábeltévé helyett évek óta a stream alkalmazásokra fókuszálnak a tévék."
    Ami 1-1 alkalmazás és a set-top box-ban, meg a TV okosító box-ban / HTPC-ben szintén benne van, fel leehet rá tenni. Semmi értelme a TV-be integrálni ezeket a cuccokat ha a box-ot is fel kell mindenképp kapcsolni a TV használatához akkor teljesen felesleges 2 készüléket babrálni.
    Mondjuk ezzel pont magam ellen beszélek, mert nekünk szerencsére a DIGI-hez nem kell box, és én örülök, hogy van Plex az áruházban, de amit szolgáltatót kell esetleg váltani, akkor egyből 3 távirányító fog kelleni a TV használatához: TV, settop box, hifitorny a hang miatt. És elég kicsi esélyt látok rá, hogy a kb 5 éves LG TV-t bármelyik box távirányítója tudná kezelni. (A telekomos box pl nem tudta 5 éve.)

    "Mellette a tévékben teljesen más az elektronika (kép- és hangkezelés), és jellemző rájuk a monitoroknál sokkal nagyobb méret."

    A mérettet és panelt el tudom fogadni érvként, hogy kell TV, de abból is elég lenne csak a megjelenítés lenne a funkció, az összes többit kb senki nem tudja/fogja kihasználni. A hangról beszélni szerintem nincs értelme, mert sokan szerintem valamilyen külső hangrendszert használnak. (soundbar, házimozi erősítő, hifi erősítő, stb.)

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák