Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy KIKA-s tömör fa asztal és hozzá tartozó 8 db szék. Ilyen Dió színű az asztal, még anyósék adták át nekünk költözéskor.
    Most, hogy új házba költözünk kicsit szeretnénk átalakítani/átszínezni.. Nagyon tetszik a Craft tölgy szín, több bútor áruházban is láttunk hasonló konyhabútort, munkalapot stb-t erre szeretnénk megváltoztatni a színét.
    Néztem YTon jópár videót, mindenhol úgy kezdték, hogy lecsiszolták a teljes asztalt, majd ilyen "stain" kencével lekentél, majd finom csiszolás ismét, megint kence, majd a végén, hasonló bázisú (ha olajos volt a stain akkor olajos finisht adtak neki, ha víz alapú akkor vizeset) lakk réteggel lekenték. A kérdésem a következő:
    Egy dió színből mennyire nehéz ilyen gold craft tölgyet varázsolni? Full laikusként állok hozzá, nem akarom tönkretenni a bútort, de ha nem egy ördöngösség akkor megpróbálkoznék vele. A problémám csak az, hogy nem találtam ilyen színű festéken a neten..
    Ha esetleg szakihoz fordulok milyen ár kategóriára számítsak? Az asztal 180x100as és van hozzá 8 db szék is.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák