Új hozzászólás Aktív témák

  • nyuszicsokor

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni asztali médialejátszó vásárlásához. Próbáltam végigolvasni a fórumot, de sajnos nem jutottam előbbre.

    Rövid történet, hogy miért is most jött el nálunk a médialejátszó vásárlásának ideje.

    Eddig TV USB portján keresztül játszottuk le a filmeket. Aztán bekerült a családba egy MAC gép, amely nem ismeri fel az NTFS fáljrendszert. Próbálkoztunk EXFAT-tal,de azt meg a TV nem ismeri fel... FAT32 pedig kilőve, arra esély sincs, hogy jó minőségű filmet pakoljon az ember.

    Hallottam a NAS-okról, hogy egy ilyen házi szerver üzemeltetésével megoldódna ez a probléma. Szerintem is jó ötlet, de először mindenképpen kicsiben szeretném elkezdeni, most nem engedhetjük meg hogy egy ilyen kis kütyübe beruházzunk.

    Szóval, amire szükségünk van (márha létezik ilyen):

    - Belső vagy beépíthető tárhely a médialejátszóba, filmek közvetlen letöltése ide
    - Torrent kliens futtatása (tehát, hogy úgy működjön majdnem mint egy NAS :) )
    - Kezelhető legyen MAC-ről vagy akár windows-ról is
    - Később ha van rá igényünk, akkor bővíthető legyen NAS-sal
    - Azért sok kódolású filmet lejátszon

    Létezik ilyen gép?
    Nagyon nem vagyok ebben a témában ismert. Sajnos az interneten is csak korlátozott mennyiségű tesztet és hozzászólást találtam, így bármilyen ötletet tippet nagyon szívesen fogadok.

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

Új hozzászólás Aktív témák