Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    válasz AtHoS #9516 üzenetére

    Ha dropbear, akkor elvileg ssh, és az IP mellett a port az pedig az általa használt portot jelenti szerintem.

    Az, hogy az alap ssh le van tiltva, attól még a dropbear telepítve van, és fut is. Szóval a dropbear látja el az ssh szerepét.

    Én is bekpacsoltam a bruteforce elleni védelmet, de az csak mondjuk a második támadás után dobja el. Mert egyszer minimum meg kell engedni a logint, hiszen, akkor Te sem tudnál belépni.

    Az allokációs dolognál nekem 0-order hiba van.

    @ecaddict: megpróbálok valami hdd-t rátenni swapként. De addig még egy gyors kérdés: az rtorrentnek mennyi memória szükséges? Mert nekem csak az rtorrent van feltéve, semmi lighttpd, semmi egyéb, csak a torrent futtatásához szükséges dolgok, és nTorrent-es windowsos java alkalmazást használok a kezeléséhez. Ha fut az rtorrent, akkor olyan 18 mega foglalt a ramból, majd szépen megtölti mindenféle cachelni való állománnyal, és a swapból konstans 4 mega szokott lefoglalva lenni. Ennyit számítana az a nyomorult 4 mega swap? És kikapcsolt swap meleltt is fellép a hiba. :(

  • ecaddict

    senior tag

    válasz AtHoS #9516 üzenetére

    BAD FILE MODE:

    ls -la /opt/etc/cron.d/vnstat
    -rw------- 1 admin root 119 Sep 27 2008 /opt/etc/cron.d/vnstat

    -> chmod 600 /opt/etc/cron.d/vnstat.sh

    rtorrent memória használat,
    egyszer:

    top -n 1 | egrep 'rtorrent|%MEM'
    PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
    18810 admin 16 10 18764 18m 6988 R 1.7 14.7 262:00.03 rtorrent

    máskor:

    top -n 1 | egrep 'rtorrent|%MEM'
    PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
    18810 admin 17 10 38192 37m 25m R 7.2 30.0 262:16.85 rtorrent

    most kb. két hetes uptime-al.
    Mivel 32M felé is tud menni ezért kell a swap (nálam 128M RAM-al is be van kapcsolva, bár mondjuk használva nem nagyon van).

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák