Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karpatirpak

    újonc

    Sziasztok,

    segítsetek kérlek megoldani a helyzetet: két hete van nálam egy AC66U B1. Teljesen gyári fw (igaz, azóta két frissítés lejött/települt), semmi extra (nincs DM, nincs torrent). Egy 1043ND helyére dugtam be, kérdésem szempontjából a csatlakozó elemeknek nincs relvanciája, mert azokban nem történt változás. (Jó, annyi van, hogy az egy db 5G-t tudó laptop már 5G-n csatlakozik)
    Szóval: míg a tplink hónapokig ment anélkül, hogy hozzá kellett volna nyúlni bármihez, az Asus bizonytalanul működik, de egészen furcsa módon. Az, hogy ledobja a klienseket (a 2.4-eseket) rendszeresen, egy dolog, nem szívesen, de újraindítgatom. Viszont azt végképp nem értem, hogy esetenként annyira összeveszik a klienssel (USB-s wifis desktop win7), hogy azt csak a driver full uninstall/install után tudom újra összebeszéltetni az Asussal...
    A kliensek desktopok USB-s wifivel, mobiltelefonok, egy ASUS Oplay. Madzagon csak egy DLINK NAS és egy Syno/XPenology lóg (plusz persze a WLAN), mindegyik cat6 kábellel, gigás porttal.
    Van valaki, aki hasonlót tapasztalt ?

    [ Szerkesztve ]

  • Karpatirpak

    újonc

    válasz MaCS_70 #8785 üzenetére

    Sziasztok,

    köszönöm a válaszokat. A fw visszaállítás (aktuális gyártóiról korábbi gyártóira) rizikómentes ? (mert mintha az utolsó frissítés óta extrán többet döglődne...)
    Illetve még két kérdés:
    1., a beállításokban úgy tűnik, mintha az auto csatorna állítás némi intelligenciával járna, legalábbis a marketing szöveg ez, mármint hogy megkeresi (és nem csak egyszer, hanem működés közben folyamatosan) a legkevésbé tömött csatornát és azon sugároz - a valóság ezek szerint ennél primitívebb ?
    2., a log törlésre van valahol egy eldugott (? vagy csak nekem nem szúrja ki a szemem) gomb, vagy ez az újraindítás szoftveres szakkifejezése ? :-)

    Köszi az eddigieket is !

  • Karpatirpak

    újonc

    válasz MaCS_70 #8787 üzenetére

    köszi ! ..és igen, látom a "clear" ott van a log alatt..kiüti a szemem

  • Karpatirpak

    újonc

    válasz poli27 #8789 üzenetére

    kösz, pont ezen rágódom. persze kérdés itt is van: olvasom itt is, ott is, h a merlin az eredti asuswrt finomítása, annyira, hogy az asuswrt folyamatosan vesz át a merlinből, release-enként egy-több dolgot. kérdés, hogy ez fordítva hogy áll meg: pontosabban honnan lehet tudni, hogy pl. az utolsó merlin melyik asuswrt rel-ből készült ? a kérdés azért merül fel, mert jó lenne tudni, hogy ha átállok merlinre, akkor az utolsó gyári fw-ből mit veszítek, illetve várható-e viszonylag megbízható rendszerességgel a merlin gyárihoz igazítása is (mert lehet, hogy az asus mérnökök is csinálnak új, esetleg új és jó dolgokat idővel :D

    [ Szerkesztve ]

  • Karpatirpak

    újonc

    válasz poli27 #8789 üzenetére

    Sziasztok,

    channel / auto illetve általában konkurrens wifi témában túrkáltam kicsit, amit érteni vélek, megosztom, hátha másnak jó jön (esetleg tovább tud lépni; hálós guruk: bocsi, írom ahogy értem, biztosan van sokkal szakisabb szöveg is):
    - snbforum -on megoszlanak a vélemények arról, hogy csatorna-ügyben mi a jó (auto v. fix), mivel a dolog természetéből eredően minden megoldásnak van előnye/hátránya, és teljesen normális, hogy ami ma még jó volt, az holnap már nem lesz jó (szomszédok pl.)
    A fix standard (1-6-11 vagy euban: 1-5-9-12) csatorna addig jó, amíg más(ok) is be nem jönnek ugyanerre a csatornára:ha közel vannak többen (vagy reaktorral messzebbről), az bukta (csökken a sebesség: ugyanazon a csatornán ha több AP osztozik, akkor azok viszonylag kultúráltan sorbállnak - de minél több AP, annál lassab lesz egy-egy végpont).
    Ha nem standard fix csatornát választasz, gondolva (mint én) hogy tükkösen okos leszel, akkor van bukta, ha valamelyik szomszédos standard csatornán 40Mhz -en jön valaki: ekkor konkrétan L2 (?) szinten zavarni fogják egymás a szomszédos csatornák, és mivel nem egy csőben vannak, esély sincs kultúrált osztozkodásra, csak egyszerűen szakadoznak lefelé a kliensek (és nem is biztos hogy vissza tudnak állni).
    (Abban több helyen egyetértés van, hogy zsúfolt helyen 2.4Ghz-en nem érdemes a 20/40 Mhz-t használni, csak a 20-at: alacsonyabb sávszélesség=kisebb valószínűség összeakaszkodásra)

    Ha auto csatornaválasztást állítasz be, elvileg jó vagy, amíg
    a., nem zavar, hogy másnak is ez van, és az éppen aktuális telítettségtől függően elindul a csatornaváltogatás a kultúráltabb AP-k esetében: ugyanis a régebbi kliensek esetleg kicsit lassabban (vagy sehogy sem) kezelik az aktuális adatfolyam közepén bekövetkező alacsony szintű ugrálást, így bőven lehetnek közben szakadozásnak tűnő lassulások (játék, videó esetében ez zavaró lehet).
    b., (és most jön a kedvencem:) nem RT-AC66U jellegű routered van, erről ugyanis két helyen is írják, hogy az újabb sorozatok (fw vonatkozásban) menet közben nem szkennelik a hálózatot, és hiba/lassulás esetén nem kezdenek vadul másik csatornát keresni. az "auto" mód úgy tűnik azt jelenti, bekapcsoláskor vagy resetnél megnézi, mi a répa a nagyvilágban, ráül az egyik, akkor tisztának látszó szabány csatornára (írják, még senki nem látott auto módban 1-6-11 -en kívül máshol induló Asus-t), és a következő resetig nem mozdul innen, akármit csinálsz. Az más kérdés, hogy a legtöbb hálózati beállítás, amit a webes felületen csinálsz, kiváltja a wifi hálózati rész resetjét...

    Hirtelen ennyi. Ha valamit rosszul értettem/írtam, javítsátok pls.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák