Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz cs.zs. #36125 üzenetére

    Nálam azt csinálja, hogy ugye én nagyon ritkán nyitom fel, meg ebből fakadóan ritkán is nyitom fel... szóval egérrel + billentyűzettel ébresztem. Van, hogy 20 másodpercig kell nyomkodni az egeret + a billentyűzetet mire felébred, de ott is van egy érdekes sorrend. A "kedvencem" amikor az egér világít, majd elalszik, ugyanezt csinálja a billentyűzet... ilyenkor tudom, hogy még nyomogatni kell az egeret és / vagy a billentyűzetet, a következő fázis, hogy a szintén ASUS Xonar U5 ledje elkezd fehéren világítani, de még ekkor sem lehet feltétlen hátradőlni, mert ha mákom van, akkor már a következő magától nyomogatás hiányában is, hogy a monitor ledje is átvált fehérre és kap jelet, de ha nincs, akkor még nyomogatnom kell az egeret :D Abban sincs rendszeresség, hogy egy éjszaka mennyire mélyen alszik. Ma például simán pár kattintásra ébredt. Máskor meg a fenti rítust kell járni.

    Amúgy ez ilyen ASUS laptop sajátosság lehet, mert ugye rendszeresen előjön és nemcsak egy típusnál az alvási anomália. Példának okáért a 2018-as HP laptopnál nem volt ilyen gond. Amikor az ASUS laptop odavolt a szervizben alaplapcserén, akkor a HP került a helyére teljes mértékben, tehát volt alkalmam meggyőződni arról, hogy akkor is rendben működik ez a funkció, ha rajta van minden HDD + SSD, mechanikus billentyűzet, egér, külsős monitor.

    Az persze jó kérdés, hogy az ASUS-nál miért vannak laptop esetében ilyen alapvető funkciónál anomáliák. Azt gondolom, és azt is tapasztaltam, hogy PC-s ASUS alaplapoknál ez nem tapasztalható, 2003 óta csak ilyen alaplapjaim voltak. Már a 2005-ös ASUS A8N-SLI is igen fejlett energetikai menedzsmenttel rendelkezett. A laptop használati utasításában is az van írva, hogy Notebook PC, ezzel szemben, úgy kellett kitapasztalgatnom, hogy most akkor szoftveresen mi gátolja, hogy rendben lemenjen aludni.

    A hibernálást használtam, még az XP-s időkben :D Jóval 2010 előtt :D Jó volt :D Csak ugye azzal az volt a gond, hogy a memória tartalmát kivéste a HDD-re, akkor tehát leállíáskor arra kellett egy kicsit várni, olvasásnál gyorsabb volt valamivel. SSD-nél nem feltétlen jó megoldás mondjuk 16-20 GB-ot feleslegesen íratni minden leállítás alkalmával.

    Amit nem néztem még meg, hogy akiknek gondja van az alvással, mindegyik AMD-s laptop e... mert egyébként még ez lehet egy olyan rész, ami magyarázattal szolgálhatna anélkül, hogy azt mondjuk, ez az ASUS fícsőre. Ha Inteles laptopoknál nincs ilyen, akkor AMD-s sajátosság legalábbis laptop fronton.

    #36126L4mie: ez a plussz 5-10 FPS érdekes, én nem tapasztaltam. Úgy voltam vele, hogy nagyobb teljesítményű játékoknál egyszerűen átadja a Radeon az RTX-nek és nem segít extraként be, de lehet, hogy ezt rosszul tippelem :F

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz cs.zs. #36125 üzenetére

    Ja most nézem, hogy Tied Intel :D
    Asus Vivobook S532FL, i5-10210u
    Akkor az AMD kiesik ilyen téren.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák