Új hozzászólás Aktív témák

  • aswyx

    csendes tag

    válasz t72killer #37152 üzenetére

    Spanyolorszagban lakni nem jo, ha dolgozni akarsz, gyereked van, vagy gyereket akarsz.
    Forras: felesegem spanyol.

    Oktatas szinvonala a beka segge alatt van, de nagyon. Foleg termeszettudomanyok/matek teren olyanokat nem tanitanak egyatalan ami nekunk altalanos iskola volt. Tanarok szama / gyerek sokkal rosszabb mint Angliaban.

    Szulesi szabadsag 4 honap. Utana valaki vagy nem dolgozik es otthon marad a gyerekkel, vagy bolcsi/ovi. Bolcsi/ovi fizetos ennek ellenere.

    A fizetesek joval gyengebbek mint amennyivel az elet olcsobb. Turistas helyekhez kozel nem is igazan olcsobb.

    Az eros "munkavallot vedo torvenyek" egyik kovetkezmenye, hogy a cegek nem szeretnek alkalmazni senkit, sokan akar egy evtizedig is (felesegem batyja, az o felesege) 0 hour contractnak megfelelo rendszerben, gyakorlatilag allando ideglenes munkaskent dolgoznak ugyanazon a helyen. Letszamleepitesnel pl muszaj a legujabb munkassal kezdeni, nem lehet a regi embert elbocsajtani eloszor, akkor sem ha mar 5 eve csak a minimumot nyujta. Szerintem a nyomott fizetesek komolyabb pozicioban ennek a beepitett koltseget tukrozik.

    Nekunk hasonlo pozicioban Barcelonaban 30-40%kal lenne alacsonyabb a fizunk.

    Az adozas rosszabb mint Angliaban:
    0 to 12,450 - 19%
    12,451 to 20,200 - 24%
    20,201 to 35,200 - 30%
    35,201 to 60,000 - 37%
    60,001+ - 45%

    Az atlag haz/lakas szigetelese olyan szar, hogy annak ellenere, hogy megy a futes es 10 - 12 fok van kint, mindig fazunk bent amikor megyunk karacsonykor. Most itthon 21 fok van, poloban nem fazok. Ez mondjuk meg lehet oldani, ha a sajat hazad.

    A burokracia tragedia. Hazassag, gyerek regisztracio 3x annyi papir es ido mint a magyar es angol egyutt.

    Szoval mi majd akkor koltozunk amikor a gyerek(ek?) mar egyetemen van(nak) es mi mar nem dolgozunk :)

    [ Szerkesztve ]

    Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

Új hozzászólás Aktív témák