Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz Pelican #34633 üzenetére

    Az elején még a sima av kimenetről volt szerintem szó mint zenelejátszás eszköze. Ott ( ha nem koax kimenetként használjuk) ott számít a beépített dac és az av kimenet szerintem nem lehet túl acélos.
    De hiába használjuk a digitális kimeneteket, azért sok más tényező is közrejátszik még az igaz high-end hangzás létrejöttében, de tény hogy ezt már csak akkor hallani ha hallani akarjuk, vagy annyira komoly a rendszer. Hallgatni mindenképpen lehet, gyakorlatilag manapság bármilyen eszközt használhatunk zenelejátszásra egész jó eredménnyel. Arról nem is beszélve hogy az ilyen eszközökön a forrás sem mindig a legjobb amikor zenélésre használja valaki, így bőven megfelelő lehet normál célokra.

    [ Szerkesztve ]

  • kacsa7

    őstag

    válasz Pelican #34633 üzenetére

    Sajnos ez csak részigazság. Optikai kimenetnél nagyon nem mind1, miből és hogyan jön ki a jel, de még a koaxra is igaz. Ha nincs normális, saját órajelgenerátora a boxnak, akkor pocsék jel jön ki az optikán, és a végén kapott hang nagyon távol lesz a jótól. Nyilván ezeknél a boxoknál ez nem cél, így a végeredmény is olyan. Darabra működni fog. Persze ehhez is rendszer és sokat hallott fül kell, de ha valakinek már van némi hifis tapasztalata, az rögtön meghallja. Ezen max az segít, ha utána mögé raksz egy ifi iPurifier-t pl, viszont az elég zsebbe nyúlós... Egy jó DAC magában nem fogja megoldani, mert gyenge forrásból fog dolgozni.
    Van nekem az autóban egy 100eFt-os DSP, amiben már elég normális BB dac és adc dolgozik. A fejegységet akartam kiváltani. Próbáltam telefon + google chromecast kombinációt. Ott a telefon játsza a zenét a chromecast optikai kimenetén kijön a jel és a Helix-be épített BB DAC végzi a konverziót. A végeredmény egy nagyjából dinamikus, de lelketlen hang lett. Messze elmaradt a fejegységből kijövő analóg RCA jeltől, pedig biztos lehetsz benne, hogy a prociban sokkal komolyabb dac van, mint a fejegységben. Egyszerűen a chromecastból kijövő optikai jel is ennyire gyenge. Ugyanez van a boxoknál is. Tehetsz mögé Muse DAC-al szerelt külön DAC-ot is, a forrás akkor is pocsék marad. Lehet jönni azzal, hogy csak 0-k és 1-esek közlekednek, de meg kell hallgatni és kiderül, hogy nem ennyire egyszerű a dolog...
    Persze ez már hifis mélység, ami más téma és mindig megosztó lesz. Aki komolyabb összeget áldoz rendszerre, az ezeket a különbségeket hallja, aki nem, annak sosem fog hiányozni.

Új hozzászólás Aktív témák