Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #8275 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz idén ilyen játék... Abu írta valahol, hogy év végén jön az új Frostbite motor pl., de az AOTS is halad, elvileg hamarosan benchmark is jön belőle... [link]

    Ami a memória sávszélességet illeti, neked is ezt tudom mutatni: [link]. Nem csoda, hogy nem profitál a sávszélből sem a Hawaii, sem a Fiji, sem a nagyobb NV-k nem profitálnak a 300GB/s feletti sávszélességükből, ha a játék 100% GPU használat mellett megelégszik kb. 100-160GB/s-el egy 290-es GPU esetén... Ezt a GTX970 is kirázza a kisujjából...
    Ugyanakkor ha nagyobb mértékben megnő a GPU kihasználtsága a DX12-vel, akkor ez a sávszélességigény könnyen a többszörösére nőhet...

    (#8276) gbors: Ezzel pontosan tisztában vagyok. :R Pontosan, ahogy írod egyfelől picivel jobb a sávszélesség/számolók aránya, másfelől számold bele azt is, hogy a 1,5-ös szorzó nem kevés. Ez a sávszélesség így már versenyképes a piros oldal felsőházával, tehát bár arányaiban nem sokkal több, ezt már nem nevezném szívószálnak.
    Arányaiban nézve a GTX960 sem jobban szívószál, mint a GTX980, mégis úgy gondolom, ott fog először fájni, ha majd elkezdi a memória éheztetni a számolókat.... Pláne, a mostani, 70K-s áráért....

Új hozzászólás Aktív témák