Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #47145 üzenetére

    "Most már a legtöbb monitor eleve tudja mindkettőt. Ez előnyére változott"
    Tévedés. A mostaniak csak az adaptive sync-et tudják, ami a szabvány. Csak erre nagy kegyesen az Nv ráhúzta a G-sync compatible matricát. :DDD
    (G-sync, FreeSync a gyártók VGA oldali implementációinak a fantázianeve.)

    #47146 b.: " fogalmad sem volt mikor lesz erre válasz"
    A Vesa szabvány előbb volt, mint a G-sync, akkor hogy is van ez? Persze, a szabványos scalerek (amik nem 300 dolláros felárral oldották meg a problémát) miatt valóban sok idő telt el, mire a szabvány is utolérte őket.

    "Nem megy most sem a freesync rajt"
    De, mennek a freesync-es monitorok rajta, mivel azok a Vesa adaptive syncjét használják DP-on. Persze, volt pár típus, ami HDMI-n az AMD saját szabadalmát használják, az valóban nem működik Nv-n.

    #47147 Busterftw : Van más is, pl. kompatibilitás, verseny.
    Jó dolog az "innovációval" dobálózni, de veszélyes, ha ezzel csomagolod be a valójában versenykorlátozó gyakorlatokat.

    #47148 keIdor : Én akkoriban is AMD kártyákat használtam. De olvastam a fórumon is morgolódást, hogy volt, aki szeretett volna AMD kártyát, de a monitorán nem akarta elveszteni a sync képességet.

    Az Nv-nek most eléggé bejött, hogy olcsó az 5nm, hogy nem viszik már úgy a csipeket. Ha nem ilyen lenne a gazdaság sokkal nagyobb előnye lenne az RDNA3-nak a chipletezésből.

    #47149 keIdor : FrameGenjük fog jönni hamarosan az FSR3-al. Meglátjuk, milyen lesz. Az mindenképp jó pont, hogy menni fog az előző generáción, így remélhetőleg ki fogom tudni próbálni a 6800XT-men. :D

Új hozzászólás Aktív témák