Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz HSM #44398 üzenetére

    Ad masodik bekezdes:

    Amikor azt irtad hogy 2x 4800U (30W) akkor en azt ugy ertetem hogy ha a fogyasztasi keretet novelned, ezert irtam hogy vannak ott nagyobb kerettel rendelkezo CPU-k es nem az latszik amit irtal. Nem ugy olvastam hogy te tenyleg arra gondolsz hogy 2 darab 4800U es idealis skalazodas mellett hozna az M1 Max az ertekeit, mivel igy azzal ervelnel hogy egy elmeleti 16c/32t CPU hozna a 8c/8t vagy 10c/10t M1 Max teljesitmenyet. Ezt azert nem tudtam elkepzelni mert arrol szolt az elso hozzaszolasod hogy ne hasonlitsuk mar a 10 magos sok tranyos magasabb TDP-s megoldast az AMD 8 magos vagy epp 6 magos (azt kihagyva hogy nem csak 10 vs 8 hanem 10/10 vs 8/16 amirol szo van) megoldasahoz mert nem fair. Ezert linkeltem a cikket hogy igenis fair, mivel a tranzisztor szam osszehasonlitas nem jo, a fogyasztas se magasabb es a teljesitmeny is siman osszehasonlithato meg a magasabb TDP kerettel rendelkezo asztali CPU-khoz kepest is.

    A helyzet az hogy se az Intel se az AMD a kozeleben sincs az M1 teljesitmeny/fogyasztas aranyanak ugy hogy az M1-nel a nominalis teljesitmeny is ott van a csucson.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák