Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz GFerr56 #6489 üzenetére

    1szálas tesztet is nyomjál majd. Nekem ezt hozta a proci mikor kijött az agesa frissítés. Legújabb biost még nem néztem, 50Mhz-ekkel nem szórakozom. Ezek szerint 3an vagyunk 1700X-esek, és csak nekem megy 3200mhz-en a ram :P

    Nekem sima pure rock hűtő van, 6-7 percig bírja ilyen feszültség mellett 100%-on és 85fokot kap az OCCT tesztje (ez már korrigált érték elvileg). Tekintve h csak játszom, ilyen terhelés még évekig nem jelenik meg nálam, úgyhogy marad a hűtő, mert egyébként jó halk amíg nem kerül 100%-os terhelésre.

    SMT-t lekapcsoltam, 8mag8szálon vagyok, lejjebb mentem 3.8ghz 1.33V-ra, így gyorsult az 1szálas teljesítmény is, ill. játékokban sok helyen extra 10% fps, és akkor még a 3200mhz-es memória is ad extra 10-15%-ot játékokban 2133mhz-esekhez képest, ill. a proci gyári 3.5ghz-es autotuningja így majdnem 10%-kal van emelve, tehát összességében 30-35%-kal van több fps-em kevés szálat használó játékokban, ami rengeteg! (azt kétlem, hogy pl. wow alatt végig 3.9ghz-es xfr-rel ment volna a játék, de majd most a héten ránézek erre is) Most így 8mag8szálon BF1 multiban is csak 65%-ig ment fel a terhelés (8mag16szálon 25% rémlik), szóval teljesen jó minden, egyelőre nincs az, hogy játékonként bios újraindítás, és smt állítgatás.

Új hozzászólás Aktív témák