Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz szimi57 #53489 üzenetére

    Egyetértek. :K

    Amúgy megnéztem JÓ NÉHÁNY 7870XT vs. 280X párhuzamos videót maxi grafikával full HD-ben, SEHOL nem laggolt a 2GB-os kártya. Ami még remek, hogy mindenütt 8-11% volt a 280X sebességelőnye, amit 7870XTsimán behoz tuninggal (de nem kell semmire, mert játszhatóan fut minden játék), és távolról sem ugyanannyi a 2 kari ára. +1GB-ért cserélni, ami semmit nem hoz a konyhára, puszta pénzkidobás lenne.

    belinho: A Crysis ment föl 1900MB fölé (mint lent a Cryengine-es teszt), nem a Far Cry. Sajnálom, ha összekevered, ha én írtam el, akkor bocs.

    nanus: Gratulálok, ha HBAO-val tolod a játékokat, amely NVIDIA megoldás az SSAO-ra. :C Azzal tényleg ki lehet fektetni bármelyik Radeon kártyát. :P

    nanus: Sehol nem látok 2GB+ VRAm használatot, egyébként meg a felbontás kevésbé számít, mint a grafikai összetettség. Mi több, a felbontásnak a textúrához sincs sok köze (adott esetben), ahogy ezt a CryEngine-es Monster Hunter is bizonyítja: 1280-as felbontásban ugyanúgy 1930MB VRAM-ot eszik, mint full HD-ben. ;) Nézd csak:

    Itt van tuninggal, ha vki a kártyája képességeit akarná összehasonlítani:

    Ez meg a windows wdm1.3 teljesítménye, amely "papíron" a 14.7-es Catalyst csomag:

    Egyébként nV-s a csomag, és a játékkal ellentétben nem lehet nV-s feature-öket átállítani, ezért ott be is lassul rendesen (de nem laggol). HBAO és hasonlovak. ;)

    nagy.matyika: Remek grafikához elég elővenni a DX9-es X3-at. :) Hogy a 270 maxon kevés full HD-be, azzal egyetértek. Ha a Far Cry megeszik 3.5GB-ot egy 4GB-os kártyán, az azt jelenti, hogy nem optimalizálták a grafikát. Egyébként meg messze nincs még készen a játék, még 1.6-os verzióban is elemi hibák vannak. :DDD

    Steve198310: Most felteszed ide a rendszer RAM-ot a 3GB VRAM-os kártyáddal? Ügyes próbálkozás, de kevés. De az is biztos, hogy nem a teljes RAM-ot használná egyik játék sem.

    bajzal: A 280X alig jobb egy 7870XT-nél, 7970 sokkal erősebb, és bőven jó mindenre.

    sunci_02: Hónapok óta ezt mondom, tesztelek, mégsem hiszik el, annyira erős a piaci agymosás. :(((

    Fenét kell neki 750W-os táp. Egy jó 500-as, megfelelően erős 12V ágakkal, ennyi.

    Mindenkinek: Az én véleményem még mindig az, hogy csak annak a játéknak "kell" 2GB+ RAM, amelyet szándékosan úgy írtak meg, hogy annyi kelljen neki, mert így adhatják el azoknak a drágább kártyákat, akiknek nincs FullHD+ kijelzőjük vagy több monitoruk, tehát valójában semmit nem nyernek vele. Marketing az egész. (Vagy persze simán optimalizálatlan a driver, ezért eszik több RAM-os kártyán több RAM-ot totál ua. beállítással, de hát a driver is ugyanazért optimalizálatlan.) Ha nem így lenne, legalább egy minimális laggolást tapasztalnom kellene emiatt valamelyik játékban, vagy legalább, ha driverből is javítok a beállításokon, de juszt sem sikerül. :Y (Természetesen sem nekem, sem ismerőseimnek nincs meg az összes fellelhető játék, de néhány húzósabb azért akad.)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák