Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CsIrKeRaToR #51450 üzenetére

    Nem vagyok nagy szakértője a témának, de ez még nekem is vicces:

    Tudni kell,hogy az alap GPU órajel 920 GHz. A BF4 és a Rome 2 Total War játékok alatt nem igazán éreztem azt a sebességet maximum grafikai beállításoknál.

    Azt elhiszem, erősebb kártya kéne, vagy alacsonyabb grafikai beállítások. Nem a kártyával van a baj...

    Ezért elhatároztam hogy önként megválok a videokártya garanciájától. :D Nem ragoznám a szót,ugyanis nem nagyon értek a tuningoláshoz a témához,csak laikusként nekiálltam turbózni egyet.

    Ezzel még nem ugrott a garancia.

    Effektív órajel tuningot szinte egyáltalán nem bírja(mármint az én kártyám),tehát 150MHz-t engedett emelni +200-nál már instabil a memória.

    Ez elég kevésnek tűnik, de vígasztaljon a tudat, hogy 7850-nél nem a memória tunning fogja a kártya teljesítményét elsősorban meghatározni...

    Minden emelésnél lefuttattam a Rome 2 Total War benchmarkját. Eljutottam 1080MHz-ig. Itt már csak kb 80%-ban volt stabil a GPU,

    Tehát dúrván instabil volt. 1 kék halál is sok, nemhogy rendszeresen jelentkezzen...
    Azért a +20% power limitet Catalyst Control Centerben rápakoltad? Ha nem, akkor ideje lenne megtenni, sőtt igazából úgy kellett volna kezdeni (akár van tunning akár nincs)...

    Rome 2 Total War
    Még nem játszottam vele, de a korábbi TW játékok nagyon igényelték az egyszálas teljesítményt (gyenge programozói munka :) ) ami egy Bulldózer-FX-nek nem éppen erőssége, tehát nem vagyok róla meggyőződve, hogy azzal kéne tesztelned. Én inkább az Unigine benchmarkokat futtatnám le

    Az átlag FPS pedig valahogyan túl gyorsan nő a tunningal. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem csúszott valami hiba a mérésbe...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák