Új hozzászólás Aktív témák

  • Vulpolone

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem egy teljesen új Gigabyte 7870 OC kártyát a jó kis 6850-em helyére. Este kicseréltem őket és jöttek is a problémák. Betettem az új kártyát, bekapcsoltam a gépet, minden megy a megszokott módon, majd mikor a win8 kezd tölteni kaptam egy fekete képernyőt mellé 5 sípolással. Ezután restart, ventik felpörögnek, de csak a fekete képernyőt kapom, no signal a monitoron és az 5 sípolás.
    Következő lépésben visszatettem a régi 6850-et és nagy meglepetésemre már ezzel is a fekete képernyő fogadott az 5 sípolással egyből a bekapcsolás után ( se kép, se semmi, bios-ba nem tudok belépni ). Itt jött egy kis döbbenet szünet, majd CMOS reset, 6850 maradt a gépben és láss csodát, bebootol a gép, win-ig is eljutok, minden f@sza. Utána csináltam még egy CMOS resetet, betettem a 7870-et, bootol a gép és win-ig is eljut. Jött az öröm és boldogság, feltettem hozzá a drivert, restart és bumm.. egyből fekete képernyő az 5 spíolással. Ezután még párszor próbálkoztam, volt amikor eljutott odáig, hogy elkezdett betölteni a win és utána kaptam a fekete képernyőt, de volt hogy egyből bekapcsolás/restart után jött a gond.
    Most nagy nehezen helyre állt a gép a 6850-nel és próbálok utánajárni mi a fene ez :S

    Volt valakinek hasonló problémája?

    Az alaplap egy AsRock 970 pro3 R2.0 ( eddig tette a dolgát, gond nélkül ), CPU egy FX-6300-as, 500W-s Chieftech táppal.

    HTC U11

Új hozzászólás Aktív témák