Új hozzászólás Aktív témák

  • R0GERIUS

    tag

    válasz Anaren91 #25905 üzenetére

    Ezzel egyetértek, itt semmi más nem lett volna a dolog, csak egy egyszerű igen-nem.

    A kérdésre válaszolva: nekem kb egy éve volt egy PowerColor RX 6700 XT-m referencia kivitelben, ahol a junction/hot sport rendszeresen volt gyári beállítások mellett 80 felett (jellemzően 85-ön), de garancia miatt nem akartam hozzányúlni. UV tud rajta segíteni, azzal tudtam nyerni emlékeim szerint egy kb. 5 fokot.

    Szóval a 80 fok még nem vészes általánosságban, de nincs tapasztalatom Red Devil-el, csak referencia 6700 XT-vel.

    UV-hez annyi tanács, hogy az 50-es léptetés kissé túl nagy. Ha van türelmed, akkor 5-ösével, ha nincs akkor jobb 10-15-ösével. Ha sokat nem tudsz nyerni gyári UV-n, akkor érdemes lehet ránézni az MPT-re és ott behúzni egy alacsonyabb max volt-ot.
    A gyári app az offset-tel dolgozik, ami nem mindig szerencsés, mert pl. nem mindenhol tud tartani egy kártya mondjuk -100 mV-ot, de lehet hogy maxon igen és akkor megy a crash, amikor visszavesz a 100%-ról.
    Az MPT pedig egy limitet ad meg a kártyának, nem nyúl a gyári curve értékekhez.
    Az más kérdés, hogy a fenti elméletileg nem nagyon fordulhatna elő, mivel az általánosabb az szokott lenni, hogy kisebb MHz-en nagyobb UV-t visel el és az csökken fokozatosan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák